Jeho svěřenci měli povedený vstup do utkání. Už po pár vteřinách fauloval brankář Morávek Křižana a ten nařízený pokutový kop sám proměnil. A ve 20. minutě bylo pro Hněvotín ještě lépe. Míč se po závaru ve vápně dostal až k Novákovi, jenž zvýšil na 2:0.

„Vstup se nám opravdu podařil a bylo to asi pro nás štěstí. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdybychom se tak rychle neujali vedení," připustil domácí kouč, že Loštice i přes to, že jsou v tabulce poslední, byli velmi nepříjemným soupeřem.

„Chyběli nám tři hráči ze zálohy, takže uprostřed musel hrát typický stoper Švajda a nastoupit musel i Olbert, který kvůli zranění půl roku nehrál. Naše mezihra tím docela trpěla a o několik nadějných možností dostat se do šance jsme kvůli tomu přišli," řekl Šindelář.

Loštice těžili především z dlouhých míčů. „Dá se říct, že to před naší brankou neustále zavánělo. Jejich krajní obránce posílali dlouhé míče, auty házeli až do šestnáctky. Soupeř z toho měl několik šancí, naštěstí jsme to ale přežili," uvedl Šindelář.

Nevyužité příležitosti Pagáče, Hlaváče, či Petrušky naopak rozlítili trenéra Loštic Jaroslava Vinklera. „Až se bude hrát na šance a tyčky, tak budeme přeborníky. Ovšem hraje se na góly a bez těch se vyhrát nedá," prohlásil kouč hostů. „Podle mě jsme byli lepším týmem, ale strašně se na gól nadřeme. Opakuje se nám to neustále. S HFK jsme vedli 10 minut před koncem a stejně jsme nakonec prohráli. I v Konici jsme měli za stavu 1:0 tři jasné šance. Ježe bodovat se nám nedaří," stýskal si.

Flintu do žita však stále nehází, do konce zbývá stále ještě šest kol. „Na záchranu nebo nezáchranu nemyslíme. Musíme se poctivě připravit na další zápas a odvést maximum. Jestli se to pak povede nebo ne, to je druhá věc," dodal Vinkler.

FC Hněvotín – SK Loštice 2:0 (2:0)

Branky: 2. Křižan z pen., 20. Novák. Rozhodčí: Knoll – Boček, Reich.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Zamykal, Chabičovský – Zapletal, Švajda, Skoumal, Olbert (90. Romanovský), Novák – Křižan (80. Veselský). Trenér: Radek Šindelář.

Loštice: Morávek – Ďurček, Hejný, Plhák, Dajčar – Jak. Mikeš, Petruška, Jos. Mikeš, Vinkler – Hlaváč (86. Zbořil), Pagáč (75. Másilko). Trenér: Jaroslav Vinkler.