Když to se Sigmou v pohárovém duelu s Pískem nevypadalo nejlépe, zvedl se z lavičky a spoluhráče nakonec dovedl k postupovému cíli. Ačkoliv kapitán týmu a jeden z nejlepších obránců české ligy Aleš Škerle původně neměl vůbec nastoupit.

„Měl jsem drobné zdravotní problémy, tak jsme se s trenérem rozhodli, že nebudeme riskovat nějaké zhoršení. Na lavičce jsem ale byl pro případ, že by se zápas třeba vyvíjel nepříznivě,“ vysvětloval Škerle, který do té doby nechyběl na hřišti v soutěžních utkáních ani minutu.

Chybět by neměl s nejvěší pravděpodobností ani v Jablonci, kde Sigmu čeká velmi důležité utkání. „Už jsem stoprocentně fit,“ doplnil Škerle.

Jablonec proti Sigmě, to je souboj třetího se čtvrtým. A z hlediska boje o poháry může hodně napovědět.
Čeká nás těžké utkání. Jablonec teď v poslední době odehrál dobré zápasy a chce se dotáhnout na špičku. My zase budeme chtít odskočit od soupeřů, kteří jsou v tabulce za námi, takže jednoznačně důležitý zápas. Samozřejmě věřím, že dopadne v náš prospěch.

V posledních zápasech se Severočechům hodně daří.
Jablonec nám má po tom utkání, co tady hráli na začátku sezony, co vracet. Myslím si, že na tom jsou momentálně psychicky dobře. V lize bodovali tuším pětkrát za sebou. Pomohl jim i zápas v Ondrášovce, kde dali Holici pět gólů a v klidu postoupili, přestože to neměli nejlépe rozehrané. Sebevědomí budou mít nahoře.

Kde jsou jejich nejsilnější stránky? Přímo se nabízí kanonýr Pekhart, který dal v posledních sedmi zápasech jednáct gólů.
Určitě. Ofenziva je podle mě u nich silnější než defenziva. Vzadu mají trochu starší hráče, čehož jsme dokázali využít v domácím utkání a rychlostí jsme se přes ně dokázali prosadit. Oni dokáží hodně těžit z brejkových situací, když jim tam dojde ten dobrý centr. Lafata i Pekhart jsou dobří útočníci, kteří si dokáží ve vápně najít ten balon. To platí i při standardních situacích. To je další jejich silná zbraň, protože mají v mužstvu hodně hráčů, kteří to umějí dobře kopnout.

Jak se dá bránit střelec typu Pekharta, navíc ještě v takové fazoně, jakou má teď?
Bránit se dá každý. Asi mu budeme muset hrát víc do těla. Nenechat ho jít do náběhu, aby si ten míč nedokázal najít a zablokovat ho při těchto situacích. Já doufám, že se nám to podaří a odvezeme si z Jablonce nějaký bodík.

Možná by vám mohlo trochu vyhovovat, že po delší době bude především kvůli aktuální formě mírným favoritem soupeř.
Každý zápas je jiný. My to utkání potřebujeme zvládnout. Důležité bude, abychom k tomu přistoupili jako k zápasům doma. Měli bychom se snažit i na jeho půdě soupeře přehrát a přestřílet. Zatím je rozdíl mezi našimi výkony doma a venku velký.

V posledním zápase s Pískem jste zůstal jen na lavičce. Potřeboval jste si už po náročném podzimu vydechnout?
Domluvili jsme se tak. Měl jsem drobný zdravotní problém a nakonec jsme se rozhodli, že nebudeme riskovat nějaké zhoršení v důsledku toho, že bych nastoupil v Ondrášovce. Na lavičce jsem byl připraven pro případ, že by byl nějaký nepříznivý průběh.

A teď už jste zcela v pořádku?
Ano, teď už jsem stoprocentně fit. Všechno je v pořádku.