Na poslední měření sil s Mladou Boleslaví nevzpomíná útočník olomoucké Sigmy Pavel Šultes v nejlepším. Neproměnil totiž tehdy za stavu 1:0 pokutový kop. Se spoluhráči pak nejenže o vedení přišel, ale po Kalinově brance ze závěru utkání i prohrál.

„Nebylo to nic příjemného,“ uznává Šultes.

Jinak ale loňská sezona byla nejlepší v jeho kariéře. Konečně se trvale prosadil do ligové sestavy Sigmy a nasázel velmi slušných devět branek, takže byl vlastně až do posledních chvil ve hře o korunu pro nejlepšího ligového střelce.

I v nové sezoně si zatím vede solidně. Po sedmi kolech má na pažbě tři zářezy. Na kolegu z olomouckého útoku Michala Hubníka sice další tři ztrácí, ale pořád má víc než nejlepší boleslavský kanonýr Ivo Táborský.

Přesto Šultes soupeře ani omylem nepodceňuje.

„Dávají dost gólů. Bude to vyrovnaný zápas,“ upozorňuje.

Jak vzpomínáte na poslední vzájemné utkání s Mladou Boleslaví?
No, nevzpomínám na to moc v dobrém. Nedal jsem penaltu a nakonec to dopadlo tak, že jsme ten zápas ještě prohráli, takže nic příjemného.

V posledních utkáních mezi Sigmou a Středočechy padalo docela dost branek. Co od soupeře čekáte tentokrát?
Čekám zase to, co je zdobí už dlouhou dobu. Nikam nezalézají a snaží se hrát fotbal. Ať doma nebo venku, takže počítám, že to samé budou hrát i u nás.

Pro diváky by to mohl být tedy hezký zápas, souhlasíte?
Určitě. Oni patří k mužstvům, která chtějí hrát dopředu, ofenzivně. Myslím, že by mohlo padat hodně gólů, a to je pro diváky určitě dobře. My se samozřejmě budeme snažit dát aspoň o gól víc než oni. Podle mě by to ale mohl být pěkný zápas.

I vám by otevřený způsob boje mohl vyhovovat, je to tak?
Pro nás to může být lepší. Ale Boleslav má natolik kvalitní a vyrovnaný kádr, že to nejspíš bude hodně vyrovnané. Musíme hrát úplně naplno, abychom mohli v tom zápase zvítězit.

Viděl jste Boleslav v některém z dosavadních ligových zápasů?
Viděl jsem jeden nebo dva, ale to mi jen potvrdilo to, co už jsme o nich věděli a co už jsem říkal: že hrají hodně dopředu a dávají dost gólů.

Nemůže vám po vydařeném úvodu sezony reprezentační přestávka uškodit a přibrzdit váš rozlet?
Já myslím, že zabrzdit asi ne. Spíš počítám, že nás to zase nakopne. Dost jsme potrénovali, takže věřím, že by to mohlo být třeba ještě lepší, než to bylo před přestávkou.

Co vám dalo modelové utkání s reprezentací?
Já jsem ho nehrál. Díval jsem se jen z lavičky, protože jsem byl nemocný. Myslím ale, že všichni kluci si to užili, i když nakonec ten úterní zápas, ten hlavní, naše repre nezvládla.

Nemrzelo vás to, že jste přišel o možnost zahrát si proti nejlepším českým fotbalistům?
Mrzelo, nemrzelo. Já potřebuju být zdravý na ligu a na soutěžní zápasy než na přáteláky. Proto jsme se dohodli, že se pošetřím, abych byl zdravý na tréninky a potom na pokračování ligy.

Na Boleslav už jste stoprocentně připravený?
Už je to v pořádku. Cítím se připravený. Teď už záleží jen na trenérovi, jestli mě postaví. Když ano, tak do toho můžu opět vletět naplno.