„Tomáš je určitě výjimečný hráč. Je velmi rychlý, dobrý do kombinace a má výbornou techniku i střelu. Jako k člověku k němu mám respekt. Je obdivuhodné, jak zvládá těžkou práci skloubit s fotbalem. Navíc je to nejlepší kamarád,“ pochválil parťáka Kobylík.

„Kouba (Kobylík – pozn. red.) je velké zvíře, nyní už zkrocené jeho trpělivou přítelkyní Veroniku. Je s ním sranda a nikdy nezklame. A do toho všeho mu to i pálí,“ řekl na Kobylíkovu adresu Režný.

Tahle dvojice forvardů si opravdu náramně rozumí. A hlavně kromě vtípků se mnohem víc baví vzájemnou spoluprácí na hřišti. „Herně si rozumíme od malička a teď spolu hrajeme prakticky naslepo, protože vždycky jeden ví, co udělá ten druhý,“ říká třiadvacetiletý Kobylík.

Hlavní úderné duo Šardic se zná už od dětství. Když Kobylík nastupoval v žáčcích za Olomouc, Režného Přerov jí byl častým protivníkem.

„Do Sigmy si mě ve 4. třídě vybral trenér Tököly, když mě viděl hrát za Přerovské strojírny,“ sdělil Režný.

Hrají spolu patnáct let

Od té doby tvoří nerozlučnou dvojici.

„Hrajeme spolu patnáct let. Fotbalově jsme vyrůstali společně, a i když jsme od té doby oba vystřídali snad všechny posty, tak jsme se nakonec potkali v útoku,“ pronesl Kobylík, který pochází z fotbalové rodiny.

„David s Petrem jsou moji bratranci. Starší David je určitě slavnější. Hrál ve Francii, za německý Bielefeld a nedávno se vrátil z angažmá na Kypru. Teď hraje v Žilině. Petr oblékal naposledy dres Prešova. Momentálně je ale po neshodách s koučem Pivarníkem bez angažmá,“ uvedl student Palackého univerzity v Olomouci, kterému nikdo neřekne jinak než Kobyl.

Ten společně s Režným prošli na Hané všemi mládežnickými kategoriemi. Nakonec se ale v Olomouci neprosadili.

„Když jsem byl s Tomášem v ligovém dorostu, tak na mém postu hrál současný záložník Sparty Kamil Vacek a Roman Kuba, který hraje za pražskou Duklu. V té době byli oba v reprezentaci a museli hrát, takže jsem moc šancí nedostával. Stejné to bylo i při přechodu z dorostu do mužů, takže jsem musel jít na hostování,“ vysvětluje Kobylík.

Stejný osud potkal i spoluhráče Režného. Pak se jejich cesty na krátký čas rozešly. Kobylík putoval na hostování do Bystřice pod Hostýnem a Protivanova, Režný hájil barvy Královských Nových Sadů.

Kobyl popravil Konici

Až pak se opět sešli v Konici. Tam si je vyhlédli funkcionáři Šardic, kteří je v letní přestávce přetáhli na Hodonínsko.

Oba útočníci nastřádali během podzimní části dohromady čtrnáct branek. Režný se trefil devětkrát, Kobylík vstřelil pět branek. Režný, kterému kromě matky a trenéra Ondrůška nikdo neřekne jinak než Rejžo, se blýskl hattrickem proti Otrokovicím, Kobyl popravil třemi góly Konici.

Právě na utkání proti svému bývalému klubu byl Kobylík pořádně nažhavený.

„Byl jsem na zápas hodně namotivovaný, protože jsme tam s Rejžou hráli spolu a navíc jsme odtud neodešli zrovna spokojení. Oba jsme si chtěli zápas užít a vyhrát ho za každou cenu. Nakonec se nám to povedlo i s úroky,“ pravil Kobylík.

Třiadvacetiletý důrazný forvard přitom začínal jako stoper.

„Od malička jsem hrával středního obránce. Až v dorostu mě trenér posunul na post ofenzivního záložníka. A když jsem přišel do třetiligové Bystřice pod Hostýnem, tak jsem začal hrát v útoku,“ sdělil Kobylík.

U vinohradů se Hanákům líbí

Oba Hanáci jsou v Šardicích spokojení.

„Ve vinařském kraji se nám velmi líbí,“ přikyvují společně.

Ani náročné dojíždění jim nevadí.

„Zvládat se to dá, jinak bych tu nebyl. Ale někdy je cesta z tréninku velmi únavná. Hlavně když nám trenér nachystá nepříjemný trénink. Určitě by bylo lepší, kdyby Tomáš konečně začal šetřit a koupil si auto a mohli jsme se v řízení střídat,“ uzavřel povídání Kobylík.

Snad jim usměv a střelecká pohoda vydrží až do léta.