„Mužstvo si po tom minulém zápase hodně věřilo a na hřišti to bylo vidět. Díky vítězství máme pořád všechno ve svých rukou," řekl Karel Trnečka, trenér Nových Sadů, které se přetahují se Šumperkem o první místo tabulky.

Domácí tým v prvním poločase třikrát inkasoval a na body mohl prakticky zapomenout. „Musím přiznat, že jsem měl ze zápasu trochu strach. Šternberk měl na jaře výborné výsledky. Nás navíc trápí marodka. Několik hráčů jelo i s béčkem, takže jsme měli jen dva náhradníky, z toho jeden byl zraněný Hodis," prozradil Trnečka.

Šternberk - Nové Sady | Video: KFS Olomouc

Na druhou stranu Nové Sady poprvé na jaře přivítaly na hřišti kapitána a kanonýra Viléma Papicu, jenž se vrátil po zranění třísla. „Ještě ho to pořád trochu bolí, ale už jsme ho potřebovali. Odtrénoval zatím jen dva tréninky, ale v zápase patřil k nejlepším. Celý tým hrál výborně, ale on vyčníval," chválil svého kapitána Trnečka.

Právě po faulu na Papicu se kopala už v 5. minutě penalta. Navrátil ji proměnil a výrazně naboural taktický plán domácích. „Chtěli jsme hrát z bloku, ale hned na začátku nám to inkasovaný gól naboural. Museli jsme hru přece jenom trochu otevřít a Nové Sady toho využily," konstatoval trenér domácích Milan Schmidt.

Jeho muže pak to přestávky ještě dvakrát zpražil svými góly David Škoda. „Hlavně druhý gól byl krásný. Kdy to trefil parádně přes celou branku," poznamenal Trnečka.

Šternberku moc nepomohla ani brzká střídání, ke kterým kouč Schmidt ve snaze změnit dění na trávníku sáhl. „Upřímně musím říct, že v prvním poločase jsme si žádnou šanci nevypracovali. Ve druhém poločase tam byly nějaké střely, ale spíš jen platonické. Nové Sady mají velice dobré mužstvo. Hosté vyhráli zaslouženě," řekl Schmidt.

Poslední desetiminutovku navíc domácí museli dohrávat v deseti. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Marek Frieb. Prakticky vzápětí pak Papica pečetil výsledek na konečných 4:0.

„Proti červené kartě ani penaltě nemůžu říct nic. Obě byly oprávněné, ale jinak se mi rozhodování rozhodčích moc nelíbilo. Na můj vkus byli příliš úzkoprsí a příliš často se hra přerušovala. Ale přesto chci zopakovat, že jsme byli slabším týmem a prohráli zaslouženě," dodal k zápasu domácí trenér Milan Schmidt.

FK Šternberk – FK Nové Sady 0:4 (0:3)

Branky: 5. Navrátil z pen., 15. a 30. Škoda, 85. Papica. Rozhodčí: Svozil – Zavřel Silný. ŽK: Šrom, Toman, M. Frieb, Mudrák, Dušek – Blaha. ČK: 80. M. Frieb. Diváků: 210.

Šternberk: Studený – Coufal, Novosad, Šrom (49. Vinkler), Tomanec (37. M. Frieb) – Jurečka (41. Mudrák), Toman, Dušek, Zifčák – Vytřísal, Hlaváček. Trenér: Milan Schmidt.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Maliňák – Škoda, Blaha – Alexa (46. Halady), Papica, Dvorský – Režný. Trenér: Karel Trnečka.