Po tříbodovém zisku se Hanáci drží v tabulce na třetím místě a stále dýchají na záda vedoucí dvojici z Holice a Frýdku-Místku.

Juniorka Sigmy, která tentokrát nastoupila bez posil z A-týmu, udeřila hned v deváté minutě. Krásná střela Plška ze standardky skončila sice pouze na tyči brněnské branky, o gólovou dorážku se však postaral Pančochář.

A stejný hráč přidal druhý olomoucký gól minutu před koncem prvního poločasu. Tentokrát udeřil přízemní střelou po dobrém přiťuknutí Habusty.

Kromě dvou gólových momentů byla k vidění spousta šancí na obou stranách. Olomoucký gólman Martin Šustr musel proti Brňanům vytáhnout několik famózních zákroků.

„Šusťa nás několikrát podržel, ale jinak už hra vypadala, jak by měla. Hrálo mužstvo, které je stále pohromadě, nebyly tam vlivy kluků, kteří nevědí, co se hraje a neznají to. Teď to bylo tak, jak to fungovalo v přípravě. Byly tam ještě nějaké nedostatky, ale mělo to tempo, byli jsme agresivní a dařilo se nám získávat míče. Už jenom chybí dohrát ty šance až do konce," hodnotil olomoucký trenér Martin Kotůlek.

„Asi by nám víc vyhovovalo, kdyby to hřiště bylo mokré. Občas nám to zadrhávalo a z toho pramenily zbytečné ztráty. Kdyby byl terén rychlejší, tak by těch ztrát bylo asi méně," doplnil Kotůlek.

Na brněnské straně spokojenost panovat nemohla, i když po herní stránce Zbrojovka nepropadla.

„Herně to nebylo špatné, fotbal je ale o chybách a u té první branky jsme udělali zbytečný faul u šestnáctky. Soupeř do dobře trefil, kluci zaspali a po odraženém míči jsme inkasovali. U druhé obdržené branky nám chyběl důraz, nechali jsme se lehce obejít," řekl ke gólovým situacím brněnský lodivod Róbert Kafka.

Toho pochopitelně mrzely neproměněné gólovky jeho svěřenců.

„Vytvořili jsme si stoprocentní šance, ale když je neproměníme, tak nemůžeme myslet na úspěch," pokrčil rameny Kafka.

SK Sigma Olomouc B – FC Zbrojovka Brno B 2:0 (2:0)

Branky: 9. a 44. Pančochář. Rozhodčí: Tomanec – Ogrodník, Trávníček. Diváků: 110.

Sigma Olomouc B: Šustr – F. Přikryl, Ješko, Mena, Můčka – Chlebek (64. Hladík), Habusta, Bernard (76. Vavřík), Plšek (85. Šindelář), Pančochář – A. Ševčík. Trenér: Martin Kotůlek.

Brno B: Veselý – Matyska, Kršák, Huška, Janoščin – Varaďa, Jukl (71. Stáňa), Simerský, Frimmel – Lapeš (78. Štourač), Kunc (65. Stehlík). Trenér: Róbert Kafka.