„Příprava to pro nás byla perfektní, trenér byl spokojený. Akorát nás trochu potrápilo počasí, mohlo přijít více lidí. Jirkův tatínek mi děkoval, že je strašně šťastný, že jsme si na Jirku vzpomněli. Já na něj myslím pořád, všem nám chybí," glosoval turnaj novosadský brankář a patriot Jiří Zbořil, který se do organizování turnaje pustil naplno. Do areálu olomouckého účastníka divize E tak dorazil soupeř, který bude hrát letos stejnou soutěž 1. FC Viktorie Přerov, a dva týmy ze třetí ligy – Holice a Sigma B. Domácí fotbalisté odstartovali turnaj ostře proti nadějím olomoucké kopané. Svěřenci trenéra Augustina Chromého šli rychle do vedení a i přes slibný výkon Nové Sady skórovat nedokázaly. Naopak béčko Sigmy mohlo nakonec těšit vítězství 3:0 a postup do finále turnaje. Do souboje o prvenství postoupil také Přerov po těsné výhře nad 1. HFK Olomouc.

Těsně padli Holičtí také v souboji o bronz s divizními Sady, za které se trefila právě nová posila z Holice Jan Šuba. Novosadští tak po výhře 1:0 obsadili na Memoriálu Jiřího Brücknera třetí příčku. Událost si nenechala ujít řada osobností fotbalu z olomouckého regionu, hráče sledoval například trenér áčka Sigmy Václav Jílek, nejen výkon svého syna pozoroval Radoslav Látal, Nové Sady navštívil také populární Petr Uličný. A také si svým typickým humorem vystřelil z domácího týmu. „Pozval jsem ho a on dnes přišel do šatny a udělal hned takové šméčko. Řekl hráčům, že jde trénovat místo mě. Odlehčil hned atmosféru, jsem rád, že přišel," usmíval se skutečný trenér Nových Sadů, Karel Trnečka. Také on si vzpomněl na činovníka klubu, který navždy odešel loni v říjnu ve věku 46 let. „Jirka byl součástí oddílu. Sekretář, který žil fotbalem. Je velice dobré, že se tato myšlenka zrealizovala. Měli jsme domluvený ještě Prostějov, ale odřekli nám to. A nakonec hledali sami mužstvo a hrají přátelák ve stejný den," podivoval se zkušený trenér a podotkl: „Odehráli jsme dva kvalitní zápasy a je to takové uctění Jirky Brücknera, který pro klub hodně udělal."

Naprosto jednoznačnou záležitostí pak bylo odpolední propršené finále. Do branky Přerova se snášely nejen kapky deště, ale v rychlém tempu také míče s přičiněním juniorky Sigmy. Ta nasázela v utkání hraném na dvakrát 35 minut diviznímu soupeři osm gólů. „Byla to příprava, hráči ze širšího kádru áčka si za nás zahráli ráno a pak si šli sednout na lavičku proti Katovicím. Finále odehráli mladí kluci a zahráli si s chutí. Bylo to perfektně zorganizované a příjemné," ocenil kouč Sigmy Augustin Chromý a doplnil: „Byl jsem na Nových Sadech naposledy před dvaceti lety, když tady byla ještě škvára. Hráli jsme tady tehdy zimní turnaj. Velice mě překvapil areál i celé prostředí. Byla to moc hezká sobota," prohlásil trenér Chromý. Toho potěšila také vyšší myšlenka celé akce. „Někdy se mi zdá, že lidí, kteří obětavě pracují nebo třeba starších hráči, si málo vážíme a málo si vážíme úspěchů. Strašně rychle se na to zapomíná a libí se mi, že místní na to nezapomněli a tímto způsobem si váženého člověka a obětavého funkcionáře a trenéra připomněli," mínil lodivod béčka klubu z Androva stadionu.

Výsledky 1. Memoriálu Jiřího Brücknera
FK Nové Sady – SK Sigma Olomouc B 0:3
1. HFK Olomouc – 1. FC Viktorie Přerov 0:1
O třetí místo: FK Nové Sady – 1. HFK Olomouc 1:0
Finále: SK Sigma Olomouc B – 1. FC Viktorie Přerov 8:0
Nejlepší střelec turnaje: Lukáš Vychodil (SK Sigma Olomouc B) 4 góly