„Bylo to vyrovnané utkání. V prvním poločase jsme byli na sto procent lepší,“ prohlásil trenér Dolan Jiří Navrátil.

Domácí chtěli odčinit vysoký debakl s Konicí a tak se v první půli prezentovali nátlakovou hrou a soupeře z Oskavy dostali pod tlak.

Domácí měli i několik gólových šancí. Tu největší měl David Holly, který se ale hlavičkou z malého vápna neprosadil. Také Oskava měla velkou příležitost, kdy Janíček postupoval sám na gólmana Benčíka, který ale jeho pokus dokázal vykopnout.

O chvíli později se Dolany dožadovaly branky, podle rozhodčího ale míč brankovou čáru nepřekročil.

„Pomezní rozhodčí údajně neviděl gól, který byl o půl metru v brance,“ krčil rameny Navrátil.

Aby toho pro domácí nebylo málo, ještě do poločasu se po druhé žluté kartě nechal zbytečně vyloučit Holly.

Ve druhém poločase už oslabené Dolany nestíhaly. „To vyloučení nám určitě pomohlo,“ přiznal trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

„Ve druhém poločase jsme byli lepším celkem a postupně jsme získávali půdu pod nohama,“ popisoval kouč Oskavy.

„Snažili jsme se udržet tempo, ale ta absence jednoho hráče šla poznat,“ uznal dolanský kouč Navrátil.

V 65. minutě se už hosté dostali do vedení. Po úniku Kasala po levém křídle se míč dostal k Mičundovi, který střelou z otočky otevřel skóre zápasu.

Do dalších šancí hostů se dostali Veselský, Kasal a Mičunda, ale domácí tyto nebezpečné situace přežili a sami se snažili vyrovnat. Jenže nakopávání dlouhých míčů na vysunuté hrotové útočníky se s gólovým efektem nesetkalo.

Když pak velkou šanci spálil domácí Zachar, bylo jasné, že Dolany na body těžko dosáhnou.

Oskava přidala gólovou pojistku v 86. minutě, kdy po individuální akci Mičundy zvyšoval na 2:0 Veselský. „Pak už byl zápas v naší režii,“ konstatoval trenér Oskavy Pospíšil.

„Rozhodla nekázeň našeho hráče, který to vlastně celé pokazil. Nakonec jsme zase bez bodů, ale bojovnost hráčům upřít nemohu,“ hodnotil zklamaný domácí trenér Navrátil.

FC Dolany – Jiskra Oskava 0:2 (0:0)

Branky: 65. Mičunda, 86. Veselský. ČK: 45. Holly (Dolany).

Dolany: Benčík – Čapek (90. Hradil), Penc, Bezecný, Václavík – Dlabal (80. Štefek), Holly, Novák, Zapletal (80. Liška) – Duda, Zachar. Trenér: Jiří Navrátil.

Oskava: Zorek – Dus, Vašíček, Siegl (46. Veselský), Klos – Janíček, Dlugoš, Šimeček, Kasal (67. Kaler) – Mičunda (89. Šrom), Plachý. Trenér: Květoslav Pospíšil.