Svou výškou budí respekt, škoda jen, že kariéru mu loni přibrzdily zdravotní problémy.

„Pauza byla velká, měl jsem utržený křižák, nyní už je vše v pořádku, myslím si, že i příprava se mi vydařila,“ hýří optimismem nová třiadvacetiletá akvizice.

V právě probíhající přípravě nastoupil i za olomoucké áčko, ovšem Sigma má nyní ofenzivu pořádně nadupanou. Michalové Ordoš s Hubníkem, Pavel Šultes nebo Jakub Petr jsou momentálně velkými konkurenty.

„Já ale boj o áčko Sigmy nevzdávám, naopak Opava mi v tom může hodně pomoci,“ zdůrazňuje Klesnil.

V Olomouci právě v něm vidí nástupce Ordoše, postavami jsou si hodně podobní.

Zdeněk Klesnil před odchodem na Hanou patřil Hulínu. Právě v tomto klubu na sebe poprvé výrazněji upozornil, když během jedné sezony nastřílel dvaadvacet branek.

„Byla to pořádně povedená sezona. Přišel nový trenér, pan Zapletal, který mi věřil a dal velkou šanci, hodně mi pomohl,“ vzpomíná třiadvacetiletý fotbalista.

S Opavou si plácl v neděli odpoledne a v pondělí se již Jaroslavu Horákovi hlásil na prvním tréninku.

„Opava je pro mě velkou výzvou. Chci co nejvíce hrát a hlavně být platným hráčem, prostě klubu pomoci,“ svěřil se Klesnil.

Třeba se mu podaří navázat na stopu dalšího Olomoučáka – Pavla Šultese, který se v Opavě nastartoval k velkým výkonům a v současné době patří k postrachům obran celé první ligy.

„Bylo by to pěkné, třeba se mi těch gólů podaří dát i více,“ pousmál se Zdeněk Klesnil, který za Sigmu nastoupil i k jednomu utkání v první lize.

Toho, že by Opavští vzhledem při pohledu na tabulku hráli o záchranu, se nebojí.

„Hrát o záchranu, to ne. Myslím, že se v tabulce posuneme rychle nahoru,“ uzavřel optimisticky naladěný Zdeněk Klesnil.