V Opavě se bylo od prvních minut na co dívat. V první minutě vletěl do soupeřovy šestnáctky Chmelíček. Chytře chtěl obstřelit Šustra, ten ale konečky prstů míč vytěsnil a dobíhající Žmolík napálil balon pouze do boční sítě.

Ten, kdo čekal, že tahle akce mladé Hanáky usměrní, tak se šeredně mýlil.

V 5. minutě se zastřeloval Vašíček, ovšem vzápětí se blýskl gólman Novák. Zkušený Ordoš se před ním ocitl zcela sám, míč umisťoval k tyči, strážce opavské svatyně vytáhl jeden famózní zákrok ze svého bohatého repertoáru a ligového kanonýra vychytal.

Hra se v těchto okamžicích přelévala z jedné strany na druhou. V šestnáctce olomouckého béčka se snažil prosadit Kolínek, stav se neměnil.

Olomouckou ofenzivu táhl hlavně Michal Ordoš.

V další velké gólovce se ocitl po dvaceti minutách hry, skvělý Novák ale jeho další tutovku opět zneškodnil.

To Slezský FC se z další akce již radoval. Po pravé straně rozjetý útok zakončil centrem Žmolík, míč hlavou prodloužil Chmelíček na Halašku, který využil zaváhání brankáře Šustra a hlavou otevřel skóre.

A Halaška měl brzy na kopačce druhou branku, do dobré pozice mu nabil Partyš, jenomže opavský ostrostřelec trefil padajícího brankáře.

Čtyři minuty před poločasem se blýskl individuální akci Vladimír Čáp. Zbavil se obránce, vystřelil podél brankáře a míč těsně proletěl kolem tyče.

Do poločasu se ale skóre přece jen měnilo. Odražený balon se dostal před šestnáctku ke Knappovi, který ho vypálil po brance, ránu ještě někdo lehce tečoval a Šustr lovil míč ze své sítě podruhé.

Druhý poločas již tak bohatý na zajímavé okamžiky nebyl.

Opava si zodpovědně hlídala své vedení, míč měla častěji na svých kopačkách, ale že by si vytvářela jasné gólovky, to ne.

V 58. minutě chtěl Šustra technickou ranou prověřit Vyskočil, chyběly mu centimetry.

Jediná velká šance Sigmy ve druhém dějství přišla na řadu v 64. minutě, kdy odražený balón napálil do břevna Kalas.

O šest minut později vystrašil Hanáky střídající Zapletal, gólman se nachytat nenechal.

Okolo 72. minuty zahrávali domácí dva rohy v řadě. První Čápův centr ještě Hanáci přežili bez úhony, ve druhém případě už ne. Míč uklidil do sítě hlavou Klesnil – 3:0.

Opava se v té chvíli bavila fotbalem a mohla přidat ještě další branku. Klesnil ale ve druhém souboji se Šustrem neuspěl.

„Ordoš měl dva šance, nedal je, utkání by se vyvíjelo možná jinak,“ poznamenal trenér Sigmy Augustin Chromý.

„První dvě branky jsme si dali sami. Samozřejmě Opava je v laufu má dobře poskládané mužstvo, když jim nabídnete ty to dva góly, těžko můžete pomýšlet na bodový zisk,“ pokračoval trenér olomoucké juniorky.

„Fotbal se hraje na branky a ne na šance. Olomouc nás dost zlobila, hraje náročný běhavý fotbal, dobře jsme s tím ale vyrovnali. Na rozdíl od soupeře jsme proměňovali šance,“ hodnotil v kostce utkání trenér Opavy Josef Mazura

Slezský FC Opava – Sigma Olomouc B 3:0 (2:0)

Branky: 22. Halaška, 42. Knapp, 72. Klesnil.

Rozhodčí: Kondler – Travníček, Kracula, žluté karty: Partyš, Zapletal – T. Pospíšil, Kalas, Šustr, Koutný, M. Pospíšil. Diváci: 1 216.

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Formánek, Čáp – Žmolík, Partyš, Knapp, Vyskočil (67. Zapletal) – Chmelíček (69. Klesnil), Halaška (87. Korčian). Trenér Josef Mazura.

Olomouc B: Šustr – Koutný, Kalas, Murín, Machalický – Šindelář, M. Pospíšil (65. Nepožitek) – Tomeček (87. Nekuda), Ordoš., Vašíček (26. Chlebek) – T. Pospíšil. Trenér Augustin Chromý.