Vedení klubu v novém roce zatím dokazuje, že to se záchranou prvoligové příslušnosti myslí opravdu vážně. Po Jakubu Podaném dorazila na Andrův stadion další posila. A ne ledajaká.

K týmu se definitivně připojil nejlepší ligový střelec ze sezony 2009/2010 Michal Ordoš. Právě on má být trumfem Sigmy v boji o ligové přežití.

„Dobře víme, kdo je Ordoš. Na naši ligu bezesporu nadstandardní hráč,“ říkal sportovní manažer klubu Jan Gottvald ještě před vánočními svátky.

Po nich, v posledním loňském týdnu, se pak návrat „krále Michala“ z nepříliš vydařeného hostování v rakouském Kapfenbergu upekl.

„Pan Gottvald a trenér Uličný mě kontaktovali, jestli bych se nechtěl vrátit, a já jsem nebyl proti,“ prozradil Ordoš.

Na podmínkách se s Olomoucí dohodl podle vlastních slov za dvacet minut.

„Sigma je pořád Sigma. Chci tady pomoct a doufám, že to vyjde,“ vysvětlil Ordoš.

Dalším důvodem, proč zvolil návrat už po půl roce, je fakt, že s přítelkyní očekávají narození potomka.

„Čekáme rodinu a přítelkyně nemohla být se mnou v Rakousku. To byla druhá věc, ale ta první byla Sigma,“ řekl

V Kapfenbergu byl nejlepším střelcem týmu se čtyřmi góly, ale příležitostí dostával málo. V posledním zápase seděl jen na tribuně. A to byla pro Ordoše poslední kapka. Rozhodování tak měl hodně usnadněné.

„Kolikrát to vypadalo, že to, kdo hrál, ani nebylo na trenérovi. Ale už je to pryč. Těším se na české tréninky a na Sigmu. Jsou tu vynikající hráči a jsem rád, že si s nimi budu moct zahrát,“ svěřil se Ordoš.

Na hřišti s umělou trávou si pak počínal tak, jako by ani nikdy neodešel. Vtipkoval se spoluhráči i přihlížejícími.

Dobrá nálada díky němu a kouči Uličnému na Andrově stadionu nechybí, zbývá jen přetavit ji v ostrých jarních zápasech v body.

Po diskusi čekají na nabídku pro Přikryla

V útrobách olomouckého stadionu se ve středu také rokovalo o přestupu Tomáše Přikryla. Na Hané s vedením Sigmy jednali místopředseda představenstva Sparty Lukáš Přibyl a personální ředitel klubu z Letné Jakub Otava.

„Jejich zájem bereme na vědomí, vyslechli jsme je. Co bude dál, to ukážou příští dny. Měli by připravit nějakou konkrétní nabídku, která by respektovala dnešní diskusi. Ale neznamená to ještě, že Přikryl odejde,“ řekl pro klubový web sigmafotbal.cz ředitel Sigmy Jaromír Gajda.

„My jsme ho nikde nenabízeli a ani nenabízíme. Jsme si vědomi toho, jak je to kvalitní a perspektivní hráč. Ovšem jsme potěšeni, že o naše hráče je zájem v tak těžké době z hlediska financování fotbalu,“ doplnil.

Při jednání byl také s konečnou platností podpisy stvrzen odchod trenéra Václava Jílka do Sparty a naopak příchod záložníka Jakuba Podaného na Hanou.

Kluby se také dohodly na tom, že Sparta pošle na hostování do Olomouce řádově do 19. ledna ještě jednoho fotbalistu.

Gottvald: Talenty do Sparty houfně nepošleme

Další součástí spolupráce Sigmy se Spartou by mohl být právě Přikrylův přestup. Fanoušci se však podle Gajdy nemusejí obávat, že by mladí talentovaní hráči začali na Letnou odcházet pravidelně.

„V žádném případě není spolupráce se Spartou o tom, že by od nás odcházeli houfně talentovaní hráči. Jde o to, že oba kluby budou jednat na rovnocenné úrovni, korektně, s respektem,“ uvedl Gajda.

„V médiích čteme, co se děje ve Zbrojovce. Není to jednoduché nikde. A Sparta je Sparta, ať chceme nebo nechceme, má výsadní postavení v českém fotbale. Spolupráce s ní, zvlášť pokud je pojímána jako spolupráce dvou rovnocenných partnerů, nás těší. Ale nic jiného v tom není,“ ujistil.