Když na začátku září během reprezentační přestávky přebíral cenu za 12 gólů ze sezony 2009/10, už se moc těšil na návrat na trávník.

O měsíc později sám přiznával, jak těžko se mu naskakuje do rozjetého vlaku.

„Jako bych se všechno musel učit znovu,“ říkal forvard, který nedávno oslavil osmadvacáté narozeniny.

Nakonec na podzim stihl naskočit do deseti zápasů a Českým Budějovicím dal první ponávratový gól.

Před blížícím se jarním startem už směle hlásí, že už má doučeno.

„Určitě. Herní praxi už jsem dohnal. Teď je přede mnou další úkol a to je dostat se do sestavy,“ má jasno.

Sám ovšem ví, že v nabité kabině Sigmy si bude muset místo na slunci znovu vydřít. Konkurence je totiž obrovská.

„Kluci pomalu dorůstají, ale pro tým je to jedině dobře, že na každý post máme náhradu. Budu se o to muset poprat, ale doufám, že se tam dostanu,“ komentoval Ordoš razantní nástup dalších talentovaných mladíků z vyhlášené olomoucké líhně.

Hlavně zdraví

Pokud bude zdravý, na dravé mládí si věří.

„Musím to zaklepat, ale zatím to všechno to drží,“ pochvaluje si současné zdravotní rozpoložení, přestože drobné potíže se mu během zimní přípravy nevyhnuly.

„Bohužel příprava nebyla úplně podle mých představ, znovu se mi to nepodařilo odmakat úplně celé. Jak jsem půl roku nehrál, tak to tělo z toho vypadlo, a proto se mi teď každou chvilku něco natáhne. Ale to je přirozené. Patří to k tomu. Problémy se zády jsem měl vlastně vždycky, takže to mě ani nijak zvlášť nepřekvapilo. Jinak se ale cítím v pohodě,“ tvrdí Ordoš.

„Snad už to teď bude všechno v pořádku,“ přeje si.

Na jaře se od Hanáků čekají velké věci. Pod koučem Psotkou by Sigma opět ráda útočila na první velkou trofej v historii klubu.

Loni v Ondrášovka Cupu došla do semifinále. Letos je zatím ve čtvrtfinále, kde narazí na Jablonec, který Olomouckým šlape na paty i v lize, kde patří modré družině po sedmnácti odehraných kolech třetí místo.

Šance na titul? Pořád tu je

V souvislosti s mistrovským titulem už se ale téměř výhradně skloňují jen jména vedoucí Plzně a druhé Sparty.

„Nemyslím si, že by na nás zapomínali. Určitě o nás vědí a vnímají naši sílu, ale jejich bodový náskok je už docela velký. Pro nás to může být jedině dobře, že si nás nikdo nevšímá. Třeba bychom mohli ještě zaútočit,“ myslí si Ordoš, že zdánlivé opomíjení nemusí být na škodu.

„Budeme chtít hlavně navázat na dobrý začátek sezony. I když to jsem nehrál, tak možná proto se klukům dařilo,“ směje se vyhlášený vtipálek.

„Ten vstup do sezony měli kluci opravdu vynikající, a pokud to zopakujeme i na začátku jara, tak můžeme myslet vysoko. Kvalitu tady máme obrovskou.“

„Pro nás je ale nejdůležitější dostat se zase do Evropy. Když skončíme třetí nebo vyhrajeme pohár, tak tam budeme. To je náš cíl a je v podstatě jedno, jak se tam dostaneme,“ naznačuje Ordoš, kterým směrem se bude upínat olomoucká pozornost především.

Chceme trofej

Zároveň však přiznává, že blyštivý kus kovu je pro všechny velkým lákadlem, které z hlavy nejde jen tak vytěsnit.

„Olomouc v historii vlastně nikdy nic většího jako pohár nebo ligu nevyhrála, takže to je pro nás veliká motivace. Myslím si, že v našich silách je tohle změnit. Když odvedeme dobré výkony a přidá se dostatek štěstí, můžeme to dokázat,“ je přesvědčen Ordoš.

A bude u toho v základu?

Své šance hodnotí Ordoš střízlivě a se sobě vlastním nadhledem.

„Na post podhrotového hráče jsme tam tři. Tomáš Hořava, Lukáš Bajer a já. Matematicky je to tedy nějakých třicet procent,“ usmívá se.

„Věřím, že když budu makat, tak šanci dostanu,“ dodává už vážněji autor celkem dvaatřiceti ligových gólů, který už se nepovažuje za útočníka.

„Klasického útočníka jsem nehrál vlastně už rok a půl. Trenér mě tam ani nedává. Kluci tam hodně rotují, v přípravě hrají dobře Dolis (Martin Doležal) se Šumákem (Jan Schulmeister), takže na ten hrot už to u mě ani moc není a ta konkurence je tam, řekl bych, ještě větší než na podhrotu,“ konstatuje Ordoš.

Přeorientovat se na jinou pozici mu problémy nedělá. Aby také ano, kdy loni i „ze zákrytu“ zastínil klasické hroťáky.

„Zvykl jsem si. Dostanu se tam víc do hry. Není to jako na hrotu, kde jsem často zády k bráně a uhrávám balony pro záložníky. Na podhrotu se cítím dobře, vyhovuje mi to,“ říká.

Ordoš v zimě

Dubnica (4:2) – 67 minut / 1 gól
Frýdek–Místek (za B tým, 4:0) – 75 minut
Borisov (3:1) – 27 minut
D. Záhřeb (0:3) – 60 minut
V. Luck (5:1) – 45 minut
N. Novgorod (1:1) – 61 minut
J. Bialystok (2:2) – 45 minut