Útočník Sigmy Olomouc Michal Ordoš doufá, že tým v Liberci podpoří i početná skupina fanoušků.

„Věřím, že jim to oplatíme tím, že pojedeme zpátky s pohárem, a že to pak fanoušci budou moci oslavit," říká devětadvacetiletý kanonýr.

Start sezony je letos pro Olomouc poněkud odlišný. Berete Superpohár jako velké zpestření začátku nového ročníku ligy?
Je to taková větší generálka na ligu. Jde ale o pohár, tak to pro nás bude těžší. My chceme uspět, takže se na to musíme dobře nachystat. Je to těžký začátek sezony, ale na druhou stranu jaký lepší může být start než tento pohárový.

Bylo by příjemné zahájit novou sezonu ziskem trofeje?
Pro start sezony by pro nás bylo dobré zvítězit, ale zase když vyhrajeme Superpohár a budeme hrát o záchranu, tak to bude k ničemu. Takže si spíš myslím, že upřednostníme ligu, ale jeden zápas poháru chceme zvládnout taky.

Může výsledek z Liberce ovlivnit i samotný start nového ligového ročníku?
Může se to na startu ligy projevit, ale myslím, že liga je trochu jiná soutěž. Může se stát, že vyhrajeme, budeme na hrušce a pak budeme prohrávat. Myslím, že na tým ten výsledek ze Superpoháru mít vliv nebude, ale pro psychiku by bylo dobré vyhrát.

Váš soupeř Slovan Liberec v úterý odehrál zápas předkola Ligy mistrů a příští týden jej čeká cesta na odvetu do Kazachstánu. Může být vaší výhodou, že mají Liberečtí takto nabitý program?
Kádr mají hodně široký a je teprve začátek sezony, takže nemají vůbec důvod se šetřit. Mají jenom o jeden odehraný zápas víc než my. Myslím si, že ani nebudou kalkulovat, aby někoho šetřili. Je to start sezony, takže ti hráči vůbec nemohou být unavení.

Turci nás vrátili na zem

Trénovali jste si i penalty, kdyby došlo na závěrečný rozstřel?
Ano, ale trénovat je můžete denně a stejně na konci utkání je to těžké proměnit, protože tam už psychika funguje úplně jinak. Trénovali jsme, ale bude lepší, když vyhrajeme 1:0 v normální hrací době.

Vy byste s penaltou ale velký problém mít neměl. Na rakouském soustředění jste v zápase proti Pandurii dal z pokutového kopu dvě branky během jednoho poločasu.
(úsměv) Možná bych problémy mít neměl, ale někdy to na člověka tak dolehne, že netrefí ani plot, natož tak bránu. Ale někdy to člověku sedne, věří si a promění to. A to mě potkalo v Rakousku. Jsem rád, že se mi to povedlo, obě jsem dal celkem s klidem.

Z herního soustředění jste odjížděli s dobrými pocity?
První utkání se Sarajevem jsme hráli výborně, myslím, že jsme v něm dominovali a byli daleko lepší. Potom nás ale Pandurii v prvním poločase neskutečně přehrávalo, protože mělo velmi silné středové hráče. Ve druhé půlce jsme ukázali sílu, když jsme vyrovnali a ještě mohli i zápas otočit, protože jsme měli nějaké šance. Třetí utkání nás možná vrátilo trochu na zem, protože kvalita Bursasporu byla obrovská. V technice, držení míče i hře jeden na jednoho nás totálně předčili.

Odjíždět od mimina bylo těžké

Vy jste na soustředění odjel v roli novopečeného otce. Jaké to pro vás bylo, když jste musel opustit rodinu?
Bylo to těžké, nebylo to nic příjemného, protože každý, komu se narodí dítě, by u něho chtěl být a chtěl by to vidět všechno od začátku. Já jsem bohužel musel po dvou dnech odjet. Nastal pak další problém, protože přítelkyně musela zůstat v porodnici, takže jsme to měli takové složitější, ale díky pomoci rodiny a dalších lidí jsme to nějak zvládli. V sobotu jsem přijel a teď už jsem každý den doma, takže je to super.

Vynahradil jste si to trochu těmi třemi trefami během tří zápasů soustředění?
(usmívá se) Tak trochu vynahradil. Já jsem ale už potřeboval dát nějaký gól, protože v přípravě jsem toho moc nenastřílel. Proto jsem se potřeboval trochu chytit a šel i na tu druhou penaltu. Já myslím, že mi to docela prospělo, ale uvidíme co v Liberci. Já nám věřím, mančaft vypadá dobře a já doufám, že to zvládneme.

Dávat góly v konkurenci olomouckých útočníků asi musíte, protože nikdo nebude mít jisté místo v sestavě. Souhlasíte?
Nebude, protože nás je tady dvanáct třináct lidí na tři pozice útočníků. Nikdo nemá nic jistého, protože těch mladých se tady posouvá čím dál tím víc a pořád to má kvalitu. Jednou se dočkají, ale doufám, že letos ještě ne (směje se).

V Rakousku jste taky zvolili nového kapitána. Je Aleš Škerle správnou volbou?
Aleš dal klukům prachy, aby vyhrál (smích). Musím říct, že to vyhrál zaslouženě. Já říkám, že je to takový technický kapitán, protože kdeco zařídí. Prádlo, jídelní lístky a takové věci (usmívá se). Já jsem taky hlasoval pro něj, protože jiná volba asi nebyla. Taky je jediný, komu se dá věřit, když má u sebe kasu.

Nakonec se ještě jednou vraťme k Superpoháru. Věříte, že budeme mít v Liberci kvalitní podporu olomouckých fanoušků?
Já jsem na internetu zaregistroval, že se fanoušci chystají a přijet by mohlo až pět set lidí. Bylo by to krásné. Já věřím, že jim to oplatíme tím, že pojedeme zpátky s pohárem, a že to pak fanoušci budou moci oslavit.