Koruna ligového krále střelců, na niž ještě žádný fotbalista v dresu Sigmy nedosáhli je zatraceně blízko. Vedoucí Marek Kulič z Mladé Boleslavi nastřílel zatím jedenáct branek.

„Reálnou šanci máme určitě oba, já i Pavel Šultes,“ připomíná Ordoš, že také jeho útočný parťák je s devíti góly ve hře. Kdyby se však mělo rozhodovat mezi oběma olomouckými šutéry, má Ordoš jasno. „Vezmu balon pod pažu a nemá šanci,“ směje se Ordoš.

Jak se těšíte na poslední ligové kolo?
Těším se. Chceme vyhrát, rozloučit se vítězstvím, a pokud možno také co největším rozdílem gólů, protože máme skoro nejlepší útok v lize. V počtu nastřílených gólů jsme nahoře, ale ještě nám tam něco chybí, takže kdyby se nám to povedlo, tak by to pro nás byla dobrá vizitka.

Údajná korupční aféra, kterou na vás vytáhl pan Kapr, je speciální motivací?
Pro nás je největší motivace k nějaké odvetě za toto vítězství, a pokud možno výrazné, ale že bychom šli do zápasu s úmyslem někoho pokopat, to určitě ne. Chceme vyhrát naší fotbalovostí a kvalitou, která je určitě vyšší než jejich. Nejdeme se nikomu mstít. Ta první zlost už vyprchala.

Fanoušci si asi nenechají ujít příležitost vyjádřit svůj názor…
Myslím si, že kotel se na to stoprocentně chystá a určitě přijde i spousta dalších lidí, aby si na ně zařvala, takže počítám s tím, že fanoušci si tohle užijí určitě daleko víc než my.

Vy, jako hráči, nechystáte žádné gesto?
Nechystáme nic. Není potřeba. Naše gesto bude to, že je porazíme a vyprovodíme je na cestu do druhé ligy.

S Pavlem Šultesem jste oba dva ve hře o vítězství v tabulce střelců. Myslíte na to?
V hlavě to určitě máme. Koruna krále střelců je letos hodně blízko a ta šance je pro oba dva reálná. Zvlášť pokud se ten zápas třeba bude pro nás vyvíjet dobře, tak je možnost, že spoluhráči nám k tomu můžou klidně pomoct.

Víte, že se ještě žádný hráč Sigmy králem střelců nestal?
Někdo mi to říkal. Slyšel jsem o tom, že ačkoliv měla Sigma výborné střelce, tak to ještě žádný její hráč nevyhrál. Byli tady jiní hráči, kteří dali víc gólů než my dva s Pavlem, a nevyhráli. Pokud by se to někomu z nás povedlo, tak by to bylo určitě pěkné.

Deset branek je určitě slušné číslo, na druhou stranu od krále střelců by se asi čekalo větší, že?
Pamatuju si, že ještě když jsem byl ve Slovácku, tak Milan Ivana tenkrát vyhrál s jedenácti góly. To byla taky taková divná sezona. Osobně bych rád dal aspoň jeden gól, abych měl za ty dvě sezony v Olomouci celkem dvacet a mohl bych si říct, že to není špatné. Samozřejmě vyhrát krále střelců je pro mě určitě motivace, ale specializovat se na to nijak nebudu.

Vy jste si deset gólů loni vytyčil jako cíl, takže už vlastně máte splněno.
Přesně tak (smích). Říkal jsem tenkrát po posledním zápase, že by bylo super dát aspoň o jeden gól víc, což se mi nakonec povedlo. Rozhodně by bylo dobré, kdyby se to podařilo okořenit i tou pomyslnou korunou, ale je to těžké. Taky se může stát, že už se netrefím vůbec.

Anebo se může stát, že Střížkov výrazně přejedete a bude se rozhodovat mezi vámi a Pavlem Šultesem. Kdo by šel v takovém případě na penaltu?
Stát se to může. V ten moment vezmu balon pod pažu a Pavel nemá šanci (smích).