Objektivně je však třeba dodat, že na této brance měl Ordoš minimální podíl a moc s celou situací udělat nemohl.

„Míč sklouzl a skočil až někam ke kolenu. Trefilo mě to, že jsem ani nestačil uhnout,“ říkal po zápase.

„Stejně by to asi byl gól. Měli jsme si to pohlídat. Věděli jsme, že oni to takhle kopou na přední tyč, kde to někdo tečuje a na zadní to pak doráží. Ode mě se to už jenom odrazilo,“ popsal olomoucký útočník nešťastný moment, který Sigmu na začátku druhé půle srazil ještě více do kolen.

„Tady jsme asi ten zápas ztratili. Šli jsme do druhého poločasu s tím, že na ně vletíme, dáme rychle gól a otočíme ten výsledek. Místo toho jsme hned na začátku dostali druhý gól,“ řekl Ordoš.

„Měl jsem proměnit hned tu naši první šanci, ale bylo to tam na dlouhou nohu. Jinak nám zase chyběla předfinální fáze, nevypracujeme si gólovku. Nemohli jsme se vůbec dostat do hry,“ posteskl si.

Trenér zvyšoval hlas

Trenér Psotka prý v kabině dost zvyšoval hlas, ale podle Ordoše ani moc nemusel.

„Sami jsme věděli, že ta první půle nebyla dobrá. Trenér nám k tomu samozřejmě řekl svoje. Ve druhé půli jsme to chtěli napravit, ale nakonec to bylo možná ještě horší než té první,“ potvrdil Ordoš názor většiny diváků, že po přestávce žádná výraznější změna ve hře Sigmy nenastala.

„Kladno nepatří mezi oblíbené soupeře olomouckých fotbalistů. Z šesti zápasů v nejvyšší soutěži dokázali nad Středočechy vyhrát pouze jednou. Nemyslím si, že bychom na Kladno nějak neuměli hrát. Věděli jsme, že sem přijedou hlavně bránit a budou chtít chodit do rychlých protiútoků," sdělil Ordoš soupeře.

„Dneska jim hned první dva vyšly fantasticky, dali nám gól. Z druhého rohu na začátku druhé půle druhý a z dalšího brejku 3:0 a bylo prakticky po zápase. Všude se psalo, jak budou jenom bránit a my do nich budeme tlouct a nakonec to bylo spíš opačně. Taktika, se kterou sem přijeli, jim vyšla,“ pochválil olomoucký útočník soupeře.

Musíme to zlomit

Start do jara se olomouckým fotbalistům vůbec nevydařil. Ze čtyř zápasů hráli třikrát doma, přesto dokázali uhrát jediný bod za remízu s Mladou Boleslaví. Stejně bídně je na tom Plzeň, hůř už nikdo. V součtu s porážkou v posledním podzimním zápase právě v Plzni čeká Sigma na vítězství už pět utkání.

„Je to hrozné, vůbec nic se nám nedaří. Minulý týden vedeme dva nula, nakonec 2:2. Dnes poločas 0:1, hned na začátku druhé půle 0:2. Nevím, čím to je. Musíme to někde zlomit,“ dodal.

Jiří Fišara