Několik desítek minut po skončení předehrávky 9. kola české nejvyšší soutěže však olomoucký snajpr znovu sršel vtipem.

„Že jsme se teď nedostali na první místo? Když tam skočíme až v devětadvacátém kole, tak mi to vadit nebude," pousmál se kanonýr, který v letošní prvoligové sezoně nasázel již sedm branek.

Jaký byl hlavní důvod vašeho rozčílení?
To je jednoduché, hráli jsme špatně. Naopak musím pochválit Brno, které tady předvedlo dobrý výkon. Soupeř ale vždycky hraje jen to, co mu dovolíte, a my jsme mu dovolili hodně. Hráli dobře, my naopak dost špatně. Takové týmy prostě musíme porážet. Bez urážky.

Čím to bylo, že se vám nedařilo tak jako v předchozích zápasech?
V první půli jsme se těžko dostávali do hry, oni nás vepředu trochu přehrávali a my jsme měli špatný pohyb dopředu do kombinace. Je to škoda.

Pavel Dreska se raduje z gólu. Vlevo Michal Ordoš, vpravo Aleš Škerle

Michal Ordoš (vlevo). Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Bylo jasně vidět, že si na vás soupeři dávají obzvlášť velký pozor. Jak jste se osobně cítil na hřišti?
Necítil jsem se špatně, ale je pravda, že si mě hodně všímali. Když jsem šel na soupeřovu polovinu, tak se Šoljič ode mě nehnul. S tím jsem si ale prostě měl poradit. Hlavně mě mrzí to, že jsme si nevytvořili ani žádnou gólovku. Kdybychom spálili pět gólovek a remizovali 1:1, tak každý zatleská a řekne: „Dobrý. Jsou to idioti." My jsme ten gól ale neměli z čeho dát. Jediný zásah jsme měli ze standardky a to by možná gól ani nebyl, kdyby tam ten kluk do toho nestrčil ruku.

Jak se na týmu ve druhém poločase podepsalo přísné vyloučení Aleše Škerleho?
Mně se to vyloučení nechce moc komentovat ani mi to nepřísluší. Podepsalo se to na nás určitě, neříkám, že jsme se nadechovali k nějakému tlaku, ale rozhodně bychom měli s příchodem Zdeňka Klesnila převahu ve vzduchu. Když nám ale rozhodčí Aleše vyhodil, tak se to celé otočilo a museli jsme se začít bránit my.

Na druhou stranu jste i v oslabení bojovali o vítězství. Bod byl pro vás málo?
To se mi líbilo, že jsme nebránili výsledek. Oni za stavu 1:1, kdy jsme hráli v deseti, nám chodili do brejků, takže si myslím, že jim ten bod stačil. My jsme ale chtěli vyhrát za každou cenu. Bod pro nás nic neřešil.

Když v závěru přišlo vyloučení i na brněnské straně, tak to pro vás bylo možná paradoxně horší, protože soupeř přistoupil k totální defenzivě, že?
To už se Brňané zatáhli úplně. Oni byli ale vzadu velice kompaktní a trochu mi to připomínalo zápas s Hradcem. Brno bylo ale zkrátka kvalitní a bylo na nás velice dobře připravené. Soupeři zahustili střed a my s Hořavou a Pospíšilem jsme se těžko dostávali do hry. Bylo to těžké.

V případě vítězství jste se aspoň na chvíli mohli posunout do čela Gambrinus ligy. Mysleli jste na to?
Měli jsme to v hlavách, ale zase to teď pro nás teď nebylo tolik důležité, protože jsme věděli, že kdyby se to povedlo, tak jsme tam maximálně den. Když tam skočíme až v devětadvacátém kole, tak mi to vadit nebude (usmívá se). Bude to lepší, než kdybychom tam byli nyní.

Díky remíze jste prodloužili šňůru bez porážky na osm zápasů. Může vás těšit alespoň tento fakt?
Je to pro nás dobré a myslím, že to je nejdelší série v letošním ročníku ligy, nikdo jiný, kdo osm zápasů neprohrál, tam asi není. Je ale rozhodně škoda těch ztracených bodů. Kdybychom místo těch remíz uhráli vítězství, tak by to vypadalo jinak. My ty body ale nemáme. Na druhou stranu, kdyby nám před zápasem na Spartě někdo řekl, že dovezeme bod a pak doma porazíme Brno, tak bychom to brali všema deseti. To nás ale neomlouvá, soupeře jako Brno prostě doma musíme porážet.

Vyhrát jste asi chtěli i pro diváky, kteří konečně přišli v hojnějším počtu.
Přišlo jich trochu víc, ale já už jsem jednou říkal, že myslím, že tady těch šest sedm tisíc bude chodit pořád.

I když budete vést ligu po tom zmiňovaném devětadvacátém ko­le?
Tak to přijde osm tisíc (smích). A kdyby ve 30. kole přijela Sparta, tak by bylo vyprodáno (stále se směje). Ale musím říct, že diváci, kteří přišli na Brno, byli výborní.