„Na hrotu jsem už vlastně nehrál pomalu rok a půl,“ řekl tehdy.

Na teplických Stínadlech ale bylo zase všechno jinak. Ordoš jako rozrážeč velmi dobře platil na ústeckou obranu a nakonec si vysloužil i pochvalu od kouče Psotky, přestože gól nedal.

„Člověk si to tak nějak pamatuje. Problém s hraním na hrotu nemám,“ řekl před zápasem s Baníkem Ostrava, který, jak sám připustil, se od ostatních ligových mačů přece jen trochu liší.

„Ale my chceme vyhrát, a jestli proti nám stojí Baník, Brno nebo Sparta, to je vlastně jedno,“ dodává.

V jaké formě jdete do zápasu s Baníkem?
Forma se tak nějak pořád ještě dolaďuje. Ještě se potřebují nějaké věci sehrát, uvidí se v pondělí (dnes – pozn. red.). Ale cítím se dobře zdravotně, takže věřím, že se co nejdřív dostanu do takové formy, v jaké jsem byl v minulosti.

V přípravě jste dal jediný gól, netrápí vás to trošičku, i když jste si přál přes zimu hlavně potrénovat?
Potřeboval jsem potrénovat, ale moc jsem právě nepotrénoval. Odběhal jsem skoro všechno, ale moc na herní praxi mi to zdravotně zase trošku nevyšlo. Ale musím se do toho dostat, věřím, že to bude dobré. Ten jeden gól mě trošku trápí, ale důležitější je ta herní praxe.

Jak vnímáte útočnou sílu bez Michala Hubníka? Podaří se ho nahradit?
Myslím si, že útok nemáme špatný, Hubňa se určitě dá nahradit. Ale ještě se potřebujeme trošku sehrát. My tři, kteří jsme nastoupili od začátku v prvním jarním kole, jsme spolu v přípravě prakticky nehráli. Bylo tam hodně dvojzápasů a sestava se hodně točila. Takže se budeme postupně sehrávat. A společně snad Hubňu nahradíme. Proti Ústí se to podařilo, tak věřím, že to půjde i nadále.

Proti Ústí jste hrál po delším čase na hrotu, kde jste se v poslední době tolik neobjevoval. Budete tam teď nastupovat častěji?
To vyplynulo ze situace. Ve středu hřiště máme tři velmi kvalitní technické hráče Báju (Lukáš Bajer – pozn. red.), Hořu (Tomáš Hořava) a Rossiho, takže jsem se posunul zase na hrot. Ale nemám s tím problém. Člověk si to tak nějak pamatuje.

Kouč Psotka se přiznal, že zápas s Baníkem je pro něj hodně prestižní. Vnímáte i vy zápas proti Ostravě trošku jinak než ostatní ligové?
Ano. Je to moravské derby, při těchto zápasech bývá vždycky výborná atmosféra. Ale na druhou stranu my potřebujeme vyhrát, a jestli proti nám stojí Baník, Brno nebo Sparta, to je vlastně jedno.