Z olomouckého kanonýra se navíc stává penaltový specialista. V Liberci suverénně proměněným pokutovým kopem pečetil olomoucké vítězství 2:0.

FOTO a REPORT ze zápasu SIGMA vs. LIBEREC

„Oslava rozhodně bude," ujišťovala devětadvacetiletá opora Sigmy po zápase v Liberci. Na stadionu U Nisy zrovna nepanovala dvakrát bouřlivá atmosféra.

„Bylo to jako u nás v Troskotovicích," konstatoval známý vtipálek Ordoš.

Porazili jste Liberec a získali Superpohár. Máte velkou radost z další trofeje do sbírky?
Jo, je to další trofej a my jsme si pro ni jeli. Je to jeden z mála pohárů, který nemohou vyhrát všichni, a proto je to pro nás cenné. Myslím, že jsme si ho dnes zasloužili vyhrát vzhledem ke gólům a šancím, které jsme měli. Musím pochválit naši defenzivu, že jsme Liberec skoro nepustili do žádné velké šance.

Byl Superpohár v Liberci hodně odlišný od plzeňského finále Poháru České pošty?
Bylo to jiné v tom, že zase o tolik nejde a člověk může být víc v klidu. Když prohrajete tento zápas, tak jeden pohár pořád máte. V tomto se to s plzeňským finále nedá srovnat.

Michal Ordoš (vlevo)

Michal Ordoš (vlevo)

Na penaltu jste si, předpokládám, hodně věřil.
Věřím si, navíc jsme to v týdnu trénovali, kdyby náhodou došlo na penalty. Neměl jsem žádný problém a šel jsem na ni s jistotou. Dlouho jsem čekal, až si Bičík skočí, ale asi nakonec dostal radu, že má zůstat stát, tak jsem to jenom přitáhl po zemi k pravé tyči. Věděl jsem, že to nemůže chytit.

Přišli jste o možnost startovat v evropských pohárech. Spravili jste si ziskem dvou trofejí chuť?
Náplast to pro nás není, protože Evropská liga je jedinečná a my jsme si ji moc chtěli zahrát. Bohužel se rozhodlo, jak se rozhodlo, a nás to mrzí. Aspoň máme dvě trofeje, které klub v celé historii získal poprvé, takže na sebe můžeme být hrdí, za to, co jsme dokázali. Že nás nepustili do Evropské ligy, už není naše vina.

Jaké to bylo pro hráče přebírat trofej před tak bídnou diváckou kulisou?
Bylo to jako u nás v Troskotovicích na poháráku (směje se). Ale tak bohužel ještě to nemá takovou tradici, byl to teprve jenom třetí ročník. Možná kdyby se to hrálo někde na půl cesty, tak by těch lidí možná přišlo víc. Rozhodně by přijelo víc lidí z Olomouce a možná by to zaujalo fanoušky v menších městech.

Sigmě jste vítězstvím vydělali další milion korun. Budete mít vyšší prémie?
Prémie tam jsou, já musím pochválit vedení, že v tomhle vždycky chodíme padesát na padesát.

Budete Superpohár společně slavit?
V sobotu měl být trénink, ale já si myslím, že bude volno. Myslím, že trenér změkne (usmívá se). Navíc jsme si už předem domluvili zápisné. Oslava bude, navíc tam máme nějaká narození dětí, takže to musíme zapít (usmívá se).