1. HFK se postavilo soupeři, který před minulým kolem posunul na pozici trenéra bývalého ligového hráče Jana Trousila. Ten ve Vyškově už od léta působí jako hráč a nyní vytvořil trenérskou dvojici s asistentem Valdemarem Horváthem.

Úvodní minuty utkání přinesly velkou šanci Vyškova. Z pravé strany centroval Holub a jeho nabídku se ve vápně snažil mezi tři tyče usměrnit Lička, který však zmířil těsně vedle. Oba týmy v prvním poločase trápila finální fáze a když už se dostal Heinz ve velmi nadějné pozici ke střele, tak jeho zřejmě gólový pokus zablokovala hostující obrana. Síť se v první půli rozvlnila jen jednou, a navíc Vyškovu pokazil gólovou radost zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Druhá půle byla jednostranná záležitost v podání hostů. Nejprve po rohovém kopu střídajícího Hodináře hlavou trefil Lička. Ránu na solar dali hosté Holici o pouhé dvě minuty později, když si vápně s domácí obranou pohrál kapitán Jeřábek a zakončil přesně k tyči.

HFK se z prvního gólu nepoučilo, a tak i třetí trefa do jeho sítě padla po rohovém kopu. Vysoký míč sklepl Přerovský pro Ličku, který ranou z voleje zvýšil na 0:3, což byl konečný výsledek zápasu.

Svěřenci trenéra Machaly tak mají ze tří jarních kol jen jeden bod.

Machala: Nezvládáme soubojové situace

Sám kouč Holice viděl problém zápasu hlavně v první půli. „Myslím si, že první poločas jsme prohospodařili, protože jsme měli dvě gólové situace, které kdybychom dohráli, tak jsme vedli aspoň 1:0. Bohužel se neustále vrací to, že my jsme mužstvo, které nemá rádo soubojové situace, a druhá půle tomu jen napovídala. Hosté převzali iniciativu, byli důrazní a dali góly ze standardních situací, které bychom měli ubránit. Poté už se nám rozpadla obrana, Vyškov byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál," řekl po zápase dvaapadesátiletý trenér.

Trenérský protějšek Machaly Jan Trousil byl rád, že po dvou prohrách přišla povzbudivá vyýhra. „My jsme do tohoto zápasu šli s tím, že tady už si nemůžeme dovolit prohrát. Říkali jsme si, že bychom přinejhorším brali i remízu, protože jsme věděli, jakou jsme měli v uvozovkách fazónu ty předchozí zápasy. V prvním poločase jsme prohráli hrozně moc osobních soubojů v prostředku hřiště, navíc se nám nedařilo bránit Marka Heinze, který si dobře chodil pro míče a tvořil Holici hru. O půli jsme si něco řekli, změnilo se rozestavení a myslím si, že v druhé půli jsme byli po našem gólu jednoznačně lepším mužstvem," přemítal hráč i trenér v jedné osobě.

Trousil: Už jsem starší pán

Jan Trousil se šedesát pět minut pohyboval na hřišti, a když ho píchlo ve svalu, tak se přímístil na lavičku, aby dokoučoval zápas. „Už jsem starší pán. V tomhle zápase se hodně běhalo, a tak mi ve svalu trochu zatáhlo, když jsem šel do skluzu. Domluvili jsme se s Valdemarem Horváthem, že za stavu 3:0 pro nás už není co riskovat a šel jsem dolů. Aspoň jsem si mohl vyzkoušet poprvé pozici trenéra z lavičky. Takže jsem rád za to, že jsme to zvládli na hřišti i za to, že jsem tam mohl zhruba těch dvacet minut stát a prožít nervozitu z trochu jiné strany," hodnotil novou etapu svého života bývalý ligový hráč Slovácka a Brna.

Holici čeká v dalším kole Líšeň. Vyškov na domácím hřišti přivítá druhé Vítkovice.

1.HFK Olomouc – MSK Vyškov (0:0) 0:3

Branky: 55. a 77. Lička, 57. Jeřábek. Rozhodčí: Tomanec – Mikula, Hanák. ŽK: Pezzotti – Novotný. Diváků: 120.

HFK: Mucha – Kováč (75. Grézl), Petrić (73. Fočić), Kotouč, Přikryl – Pyclík, Schmidt (66. Kostorek), Buček, Heinz, Šteigl – Pezzozti. Trenér: Oldřich Machala.

Vyškov: Klimeš – Netopil, Trousil (66. Urbančok), Novotný – Stříž, Krejčí, Lahodný (81. Studený), Jeřábek, Holub (46. Hodinář) – Přerovský, Lička. Trenér: Jan Trousil.

Autor: Tomáš Macák