„Přál bych si plný dům a taky, abychom vyhráli,“ svěřil se osmatřicetiletý obránce.

„Bylo by krásné kariéru završit postupem do ligy, ale nemáme to ve svých rukou,“ dodal.

Opava potřebuje v neděli nutně tříbodový zisk. Souběžně se hrají všechny zápasy posledního kola. Baník Ostrava hostí Znojmo a na druhém postupovém místě má náskok jednoho bodu a lepší vzájemný zápas s Opavou.

„Pro nás to nebude jednoduché utkání. Pokud nás ale má zajímat Baník, tak ho musíme zvládnout,“ má jasno trenér Opavy Roman Skuhravý..

„Olomouc bude pro nás těžkým oříškem, ale říká se to nejlepší nakonec,“ usmál se opavský kouč.

Stopka kvůli kartám

Hanáci budou muset udělat změny v sestavě, stopku za čtyři žluté karty má ve formě hrající bek Michal Vepřek a záložník David Houska.

„Ale náš styl se nezmění. Náš kádr má nějakou šíři, máme tady i mladé kluky, kteří prokazují výkonnost v béčku. Mohou chybějící hráče nahradit. Nějaké změny chystáme, ať už vynucené nebo nevynucené.“ věří olomoucký lodivod.

Sigma zvládla letošní ročník druhé ligy s velkým přehledem.

„Sigma si zajistila rychle a bravurně postup, za to má můj obdiv. Nadstandardní výkony podávali střelci Chorý s Plškem. Na ty si musíme dát pozor, pokud chceme uspět,“ poznamenal Roman Skuhravý.

Laxnost nebo podcenění kouč Sigmy nepřipouští.

„Pořád slyším takové řeči, že už to tam jedeme jen dohrát, že nemáme motivaci. I kdybychom vyměnili celou jedenáctku, tak to teda určitě nebude, tak pořád máme sílu a chuť to utkání zvládnout,“ tvrdí trenér Jílek a pokračuje: „Chceme potvrdit sezonu bodovým ziskem. Vždycky si musíme najít nějaký motiv a tady se jednoduše nabízí. Sedmdesát bodů je hranice, která se nepřekonává každý rok. My jsme schopní toho letos dosáhnout,“ ví kormidelník olomouckého mužstva, kterému ke zmíněné metě chybí jediný bod.

Čeká se plný dům

První vzájemný zápas na Hané skončil remízou 1:1.

„Tehdy si Sigma na druhou ligu zvykala, my jsme neměli co ztratit. Nyní to bude jiné. Jak jsem řekl, nás ale nic jiného než tři body nemohou zajímat,“ podotkl trenér.

Stejně jako Zdeněk Pospěch si přeje plný dům: „Kdy jindy by měli diváci na fotbal přijít. Navíc to bude rozlučka Zdeny Pospěcha s kariérou a on si plný dům zaslouží.“

Trenér Jílek měl možnost Opavu sledovat také během finále poháru přímo na Andrově stadionu, se Zlínem Slezané padli 0:1.

„Opava ale bude hrát doma jinak, možná víc nátlakově a jsem přesvědčený o tom, že v jiném rozestavení. Budou chtít prokázat svou maximální sílu a uhrát výsledek, který jim vůbec dá šanci bojovat o postup,“ varuje olomoucký trenér.

Nedělní utkání v Městských sadech začíná v 15 hodin.