Jak se vám líbil první duel, který skončil remízou?
V prvním zápase jsme chtěli zařadit do našeho rozestavení kluky, které jsme přivedli. Byl tam Míša Obročník i Peťa Javorek, na nichž bylo vidět, že jejich rozehranost ještě není taková, jakou bychom si představovali. Hlavně držení míče nebylo moc dobré. Nasazení však oba mají v sobě, to ukázali.

A následná výhra?
Druhý zápas už byl fotbalovější, bylo znát, že tam byl Houska, Texl či Ambrozek. Věděli o sobě, dokázali si vytvořit kromě gólů i řadu dalších šancí. Akorát si musíme neustále vtloukat do hlavy, ať zakončujeme. Střelba mi tam ještě chybí, nechci, ať akce končí před šestnáctkou.

Co říkáte na výkony Obročníka a Javorka, dvou již zmiňovaných nováčků?
Jsou tam rezervy, trochu do toho zasáhl i jejich zdravotní stav, i když to bych nerad rozebíral. Je vidět, že noví hráči si nejprve musí zažít náš styl. Vědět, kdy a kam se postavit, jak držet prostor a podobně. Je to složitější, může to trvat delší dobu. Od Peti Javorka bych si toho představoval asi víc, u Míši Obročníka víme, že je to agresivní hráč, ale s balonem si dokázal poradit. Od obou to bylo slušné.

Co mladý Antonio Romero z Venezuely?
Je to určitě zajímavý hráč, nejdřív byl na podhrotu, pak na křídle. Rychlostí převyšuje nejen soupeře, ale i některé naše hráče (úsměv). U těch mladších hráčů ze zahraničí je to ale složité, neumí ani anglicky, takže proces začleňování do mužstva by byl zdlouhavý. Ale za zkoušku stojí, viděli jsme, že jeden na jednoho umí.

V jakém stavu se po roce v Ústí nad Labem vrátil Pavel Moulis?
Jsem mile překvapený, hraje s chutí. Zatím je velmi dobrý i na tréninku, pracuje slušně.

Dostanete Tomáš Chorý po konci lvíčat na Euru v Polsku ještě volno, nebo se hned zapojí do přípravy?
Myslím, že si řekne sám, určitě to probíral i s hlavním trenérem Vencou Jílkem. Nějaký prostor na kratší dovolenou by asi měl dostat, ale už nám jeho důraz chybí. Nejen v zápase, ale i na tréninku.