„Brno je rezerva prvoligového celku, navíc máme informace, že by mohla být posílena až o čtyři hráčky áčka. Ale nejedeme tam odevzdaně a budeme se snažit o slušný výsledek,“ říká sportovní manažer 1. FC Olomouc Radek Kubíček.

V sezoně by se olomoucké ženy rády pohybovaly v klidném středu tabulky. „Myslím, že v silách nového týmu, který se vytvořil, to je,“ míní Kubíček.

Tým trenérů Miloslava Novotného a Radovana Dluhého-Smithe, který bude hrát své domácí zápasy v Nemilanech, prošel přes léto výraznými změnami.

„Odešly některé starší hráčky, které měly problémy s disciplínou. Teď je u nás spousta mladých hráček, které mají chuť na sobě pracovat. Zatím jim chybí zkušenosti, ale věřím, že je brzy nasbírají. Chceme tým budovat dlouhodoběji, abychom za nějaké dva nebo tři roky byli schopni hrát na špičce druhé ligy,“ řekl Kubíček o týmu, jehož věkový průměr je okolo třiadvaceti let.

Ambiciózní plány

S olomouckým ženským fotbalem má ambiciózní manažer velké plány. Rád by ho přivedl až do nejvyšší soutěže. „To je ale běh na hodně dlouhou trať,“ usmívá se Kubíček.

„Nejprve je k něčemu takovému potřeba vytvořit odpovídající podmínky. Jednak sehnat dostatek finančních prostředků, ale také celkově zpopularizovat ženský fotbal jako celek, vytvořit dostatečnou mládežnickou základnu. Je to celá řada věcí. Leccos už se nám podařilo, ale pořád jsme spíš na začátku,“ říká Kubíček.

K vydařeným počinům se počítá například červnový turnaj s mezinárodní účastí, který by měl v zimě dostat předvánočního bratříčka. „

Turnaj v Nemilanech měl pozitivní odezvu. V prosinci proto uspořádáme znovu mezinárodní turnaj, tentokrát v hale na Šibeníku pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka. Už máme předběžně domluveny tři týmy ze Slovenska, jeden z Rakouska, Ferencváros z Maďarska a Opole z Polska,“ prozradil Kubíček.

Na spadnutí je také dohoda o výstavbě nového zázemí a hřiště s umělým povrchem v Nemilanech.

„Místo tréninkového hřiště, které je ve špatném stavu, by vzniklo menší hřiště s umělým povrchem. V dopoledních hodinách by ho využívala nemilanská základní škola, v pozdějších večerních hodinách zase futsalisté,“ nastínil svou vizi Kubíček. Hotovo by podle jeho slov mohlo být už příští rok.

Od zajištění odpovídajících podmínek pro přípravu si pak slibují v 1. FC Olomouc větší zájem mladých fotbalistek.

Cizinky? kosmetické vylepěení

„Od pátku začíná nábor žákyň. Od září se rozběhne spolupráce se základními školami. Později také s vysokými školami. Máme informace, že v Olomouci studuje několik hráček ženského fotbalu ze zahraničí, především z Asie. Díky jazykové vybavenosti Radovana Dluhý-Smithe by pro nás nebyl problém s nimi spolupracovat, navíc by to bylo určitě i kosmetické posílení našeho týmu,“ pousmál se Kubíček, který všem zájemkyním o hraní v 1. FC Olomouc vzkazuje: „Momentálně trénujeme vždy v úterý, čtvrtek a pátek od 17 hodin v Nemilanech. Veškeré další informace najdete na našich internetových stránkách.“

Domácí zápasy 1. FC Olomouc:

3. září 2011: 1. FC Olomouc – Horní Heršpice (sobota, 14.00)

17. září 2011: 1. FC Olomouc – Brumov (sobota, 14.00)

8. října 2011: 1. FC Olomouc – Holešovické holky (sobota, 10.00)

23. října 2011: 1. FC Olomouc – Valašské Meziříčí (neděle, 10.00)