Zohledňuje totiž nejen výsledky na hřišti a nastřílené góly, ale také „pivní část“. Kluby získávají body jak za povedené fotbalové akce, tak třeba za vytočené pivní sudy.

„Se všemi úskalími se spíš stále zatím seznamujeme. Přihlásili jsme se teprve v průběhu podzimu. Pivo ale k fotbalu odjakživa patří. My máme možná trošku nevýhodu, že body získáváme jen za pivo vytočené při zápasech ve stánku a ne vyloženě v restauraci. Tam se dá dosáhnout asi na vyšší body,“ říká Michal Uhřík, sekretář oddílu.

I tak si ale Olšanští už přišli na novou sadu dresů. „Když to řeknu lidově, tak za hloupou registraci jsme získali vybavení, které se rozhodně hodí,“ říká Michal Uhřík.

„Jediné, co jsme museli udělat, bylo vyvěsit plachtu projektu na zápase, což je vlastně nic. Místo někde na plotě nebo na zábradlí se podle mě najde úplně kdekoliv,“ dodal. „Naše soutěž, třetí třída, je opravdu už jen pro zábavu a pro žízeň. Je skvělé, že takový projekt, který podporuje i vesnický fotbal a nejnižší úroveň, existuje,“ doplnil.

Příspěvek na vybavení i závěrečnou

Kromě dresů či jiného fotbalového vybavení se dají v projektu vyhrát také atraktivní zájezdy za fotbalem do zahraničí nebo třeba exhibiční zápas na vlastním hřišti proti týmu osobností. Anebo zajímavý příspěvek na klubovou „závěrečnou“.

„Asi neznám tým, který by na závěr sezony nevypil aspoň bečku piva. Takže to je pro nás asi ta nejatraktivnější cena,“ směje se Uhřík.

„Ale bonusů za body je celá řada a každý klub si tam může vybrat to své,“ doplňuje muž, který je zosobněním olšanského fotbalu.

V nějaké funkci působí takřka u všech klubových mužstev od přípravky přes žáky až po dorost. Mimochodem, počet mládežnických týmů mohou Olšanům závidět mnohé kluby z vyšších soutěží.

„Mládež jsme ve větším měřítku rozjeli někdy před sedmi lety. Do té doby tady nebyla žádná. Teď máme sedm kategorií. Kluci reprezentují Olomoucký kraj. Žáci vyhráli Pohár hejtmana Olomouckého kraje, když zvítězili v soutěži mezi ostatními okresy,“ pochvaluje si.