Do turnaje se přihlásila řada týmů posílena o kvalitní fotbalisty a po oba dny se tak uskutečnilo 56 zajímavých zápasů.

Dvoudenní turnaj má tradiční program. V sobotu hraje dvacet družstev ve čtyřech skupinách o postup do play off, když z každé skupiny vypadne jen poslední celek ze hry.

Skupinu „A“ vyhráli bez ztráty bodů borci týmu Starci na chmelu. Do dalších bojů se neprosadil celek Novosady, který uhrál jen jeden bodík.

Tabulka „A“:
1. Starci na chmelu 4 0 0 6:2 12
2. Žluté ponorky 3 0 1 9:4 9
3. Montáže Kučera 1 1 2 5:7 4
4. X-mass shooters 1 0 3 6:8 3
5. Novosady 0 1 3 6:11 1

Skupinu „B“ vyhrál s jednou porážkou loňský vítěz Olpran senior. Nedařilo se týmu Blues. Jediná remíza na postup do dalších bojů nestačila.

Tabulka „B“:
1. Olpran senior 3 0 1 11:4 9
2. Trhači 2 1 1 7:5 7
3. HDO Mrsklesy 2 1 1 5:3 7
4. Slatinice 1 1 2 7:11 4
2. Blues 0 1 3 5:10 1

Vítězem velmi těžké skupiny „C“ se stal nováček první ligy v letních soutěží FC Hněvotín, který dokázal posunout na druhou příčku celek s dlouhým názvem „Synové a dcery Radka Sklenáře“, složený ze špičkových fotbalistů.

Do dalších bojů nepostoupil tradiční účastník turnaje tým Komtupapa.

Tabulka „C“:
1. FC Hněvotín 3 1 0 17:4 10
2. Tým RS 2 2 0 23:6 8
3. 30 v klidu reloaded 1 1 2 4:6 4
4. Olpran junior 1 0 3 1:13 3
5. Komtupapa 1 0 3 2:18 5

V poslední skupině to měly postupující celky jednoduché. Celek Tefi-Tex totiž prohrál se všemi, když ve čtyřech utkáních vsítil jen jeden gól. Vítězství ve skupině si zajistil kvalitní celek Nešvar.

Tabulka „D“:
1. Nešvar 3 0 1 19:3 9
2. Team Q 2 1 1 9:5 7
3. Vosy 2 0 2 6:9 6
1. DD Sport 2 0 2 6:5 6
5. Tefi-Tex 0 0 4 1:18 0

V neděli pokračoval turnaj boji v play off. Na programu bylo nejdříve osm zápasů osmifinále.

V úvodním utkání porazil Tým RS celek Vosy těsně 1:0, ve druhém družstvo Starci na chmelu podlehlo Slatinicím rovněž jen nejtěsnějším rozdílem 0:1, Olpran senior přešel přes X-maas shoooters výsledkem 3:2, Team Q uhrál s celkem 30 v klidu plichtu 1:1, na penalty postoupili borci z mužstva 30 v klidu.

V dolní polovině pavouka porazil Hněvotín celek DD sport 2:1, Žluté ponorky přehrály výrazně Real Mrsklesy 8:2, Nešvar jednoznačně Olpran junior 6:0 a Montáže Kučera celek Trhači 3:0.

Další čtyři zápasy určily semifinalisty.

Postup si zajistil Tým RS až po penaltovém rozstřelu se Slatinicemi (výsledek 1:1, na p.k. 2:1), Olpran senior přehrál těsně družstvo 30 v klidu reloaded 2:1, Hněvotín podlehl Žlutým ponorkám 2:3 a Nešvar si s přehledem poradil s Montážemi Kučera 7:2.

V semifinále Tým RS („Synové a dcery Radka Sklenáře“) porazil držitele poháru ze sedmého ročníku Olpran senior 4:1 a Žluté ponorky tým Nešvar 3:2, když rozhodující gól zaznamenal vítězný tým pět sekund před závěrečným klaksonem.

Třetí místo vybojoval Nešvar, jenž přehrál Olpran senior 4:2 a loňského vítěze tak odsunul až na čtvrtou příčku.

Ve finále se ujali vedení borci týmu Žluté ponorky ve třetí minutě brankou Milana Lukáše, ale o minutu později již bylo srovnáno střelou Petra Kobylíka. Stejný hráč otáčel vývoj skóre v 10. minutě.

Ve druhé půli se měnilo skóre čtyři minuty před závěrečným klaksonem. Autorem branky byl Pavel Šultés. Ve zbytku finále se již nic podstatného neudálo a vítězství si tak odnesl tým kouče Radka Sklenáře.

Vítěz osmého ročníku nastoupil s Petrem Kmetíkem v brance, v poli se střídal Petr a David Kobylíkovi, Jan Schulmeister, Zdeněk Partyš, Michal Vyskočil a Pavel Šultés.

Olpran Cup 2010 - vítězný tým Synové a dcery Radka Sklenáře
Vítězný tým Olpran Cupu 2010 - Synové a dcery Radka Sklenáře

V závěru turnaje předali pořadatelé hodnotné ceny nejlepším jednotlivcům – střelci Tomáši Řehákovi (Nešvar), který vsítil na turnaji 10 branek, brankáři Janu Navrátilovi (Nešvar) a nejlepšímu hráči Marku Kyselému (Žluté ponorky).

Pohár a věcné ceny (jízdní kola a posilovací stroje od firmy Olpran) převzali hráči Týmu RS za první místo, celku Žluté ponorky za druhé a družstvu Nešvar za místo třetí.