Nejlepší olomoucký střelec v sezóně se trefil potřetí za sebou.

Zatímco v Teplicích i doma s Baníkem to znamenalo tři body, tentokrát proti Bohemians zachraňoval krásnou ranou z trestného kopu devět minut před koncem „jen“ bod.

„Ale musíme respektovat sílu soupeře. Za první poločas jsme si určitě tři body nezasloužili,“ řekl záložník, který má v tomto ligovém ročníku na kontě už 8 branek.


Jak se dávají takové góly z přímých kopů?
Zavřít oči a hlavně trefit bránu (úsměv). Naštěstí to gólmanovi trochu zaplavalo a taky bylo před ním hodně hráčů, takže měl to těžké, aby včas zareagoval.

Byla to rána přes zeď? Nebo prošla nějakou skulinou v ní?
Vlastně ani nevím. Zpočátku jsem tu střelu ani moc neviděl. Až když to uhnulo.

Vy jste měl tedy opravdu zavřené oči?
Ne, to zase ne (směje se). Snažil jsem se to trochu umístit. Ale jak jsem říkal, hlavně jsem se snažil trefit branku. Bylo štěstí, že to zaplavalo a mělo dostatečnou razanci.

Váš gól znamenal bod. Co chybělo k tomu, aby byli tři? Promarněný první poločas?
Přesně to jsem měl teď na jazyku. Promarněný první poločas. Na druhou stranu musíme respektovat sílu soupeře. Není náhoda, že jsou v tabulce tak vysoko. Pod trenérem Haškem hrají hodně náročný styl fotbalu a my jsme se tomu v prvním poločase nevyrovnali. Ve druhém poločase už jsme je přehrávali, ale bohužel jsme dali jen jeden gól.

Kde byla chyba v první půli? Zaskočila vás něčím Bohemka?
Trošku asi tím důrazem. Trenér nás na to samozřejmě upozorňoval, ale mysleli jsme si, že to asi až tak nebude. Nevyrovnali jsme se jim v agresivitě, oni byli všude první a po poločase zaslouženě vedli.


Pociťovali jste nějaký tlak? Přece jenom hrajete o druhé místo a Ligu mistrů.
Víme o tom, o co hrajeme a bavíme se o tom. Ale že bychom to nějak zvlášť pociťovali, to asi ne. Spíš jsme pocítili kvalitu té Bohemky. Vymlouvat se na to, že jsme byli nervózní, to určitě ne. Jak jsem už říkal, musíme respektovat sílu soupeře. Nemůžeme čekat, že každého soupeře přejedeme 3:0 a pak už to jen tak uhrávat.

Ve výsledku jste bod získali, nebo spíš dva ztratili?
Před zápasem bych to bral samozřejmě tak, že jsme dva body ztratili. Ale znovu opakuji, musíme respektovat soupeře. Za první poločas jsme si tři body určitě nezasloužili.

Vám osobně se teď daří. Je to konečně to období, na které jste čekal?
Je dobré, že se mi daří, ale samozřejmě bych to raději vyměnil za to, abychom získali tři body a posunuli se ještě výš.

Plškův gól očima brankáře Bohemians Tomáše Fryštáka:
"Byla to rána kolem zdi. Nevím, jestli to někdo netečoval, ale míč zaplaval. Chybělo kousek, abych střelu vyrazil, nešla tak daleko kolem mě. Mrzí nás to, zápas jsme měli rozehraný velice dobře. Měli jsme šance i na zvýšení vedení, ale z jedné vážnější situace jsme dostali gól."