V exkluzivním rozhovoru pro Deník se Buchta rozpovídal (nejen) o nové posile pražské Sparty, kterou se stal za 115 milionů korun záložník Nicolae Stanciu z Anderlechtu Brusel.

„Předpoklady pro to, aby byl tahounem mužstva, určitě má,“ míní opora Sigmy.

Co říkáte na to, že si Stanciu vybral právě Spartu?
Je dobře, že Rumuni začínají prorážet i na český trh, jsou to kvalitní fotbalisté. Stanciu je kreativní hráč s dobrou technikou, nebojí se ani soubojů. Trenéři v Rumunsku mu dávali volnost, protože je schopný vzít zodpovědnost na sebe. Myslím si, že Spartě pomůže.

V Rumunsku jde o velkou hvězdu, že?
Ano, naskočil mezi chlapy jako velmi mladý a hned ho tam brali jako nového Gheorge Hagiho. Je mu stále jen 24 let, tak uvidíme, jak unese tlak ve Spartě. I když on na to je zvyklý ze Steauy, kde je trošičku kontroverzní majitel Becali (úsměv). Tlak tam je asi ještě vyšší než ve Spartě, takže zrovna v tom by problém mít neměl.

A v něčem jiném?
Jsem zvědavý, jak se s tím popasuje, protože každý říká, že český fotbal je specifický. Kolikrát už se stalo, že přišla ze zahraničí nějaká hvězda, ale u nás se nechytila. Uvidíme, jaký systém mu bude sedět, ale předpoklady pro to, aby byl tahounem mužstva, určitě má.

CELÝ ROZHOVOR S MILOŠEM BUCHTOU 
najdete ve STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ Olomouckého deníku 24. ledna