„Věřím, že se na zápas s Olomoucí stihneme dobře připravit. Jsme zvyklí na systém třech zápasů za týden," řekl klubovému webu Jan Kovařík.

Po bídném ligovém začátku a vypadnutí z Ligy mistrů se vedení plzeňské Viktorie rozhodlo ke změně na trenérském postu, kdy Miroslava Koubka vystřídalo duo Karel Krejčí a Pavel Horváth.

První úkol Západočeši zvládli, srbský celek Vojvodina Novi Sad porazili v prvním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy doma 3:0, navíc dali vzpomenout na atraktivní hru pod Pavlem Vrbou.

„Výhra je nejen pro mě, ale pro celý klub dobrá. Kluci potřebovali zápas zvládnout, což se jim podařilo. Podali týmový výkon a já jsem rád, že máme náskok do odvety," zhodnotil výkon nový hlavní trenér Krejčí pro fcviktoria.cz.

Potvrdit zlepšující se výkonnost a výsledek budou chtít Plzeňští opět před svými fanoušky zítra proti celku z Hané.

„Sigma je nováček, ale bude to těžký zápas. Budou se proti nám chtít vytáhnout," prohlásil levý záložník Jan Kovařík.

„Chceme však opět pobavit fanoušky jako proti Vojvodině a zvítězit. Rádi bychom nastartovali novou vítěznou vlnu," dodal odhodlaně.

Hubník: Moc se těším

V kádru Viktorie jsou dva hráči se zkušenostmi z olomoucké Sigmy – záložník Tomáš Hořava a obránce Roman Hubník.

Jenže zatímco před prvně jmenovaným má zatím u Krejčího přednost Slovák Patrik Hrošovský, jednatřicetiletý stoper patří stále mezi klíčové plzeňské články.

„V Olomouci bydlím, mám tam spoustu přátel a rodinu. Je to fotbalové město a jsem strašně rád, že jsou zpátky v první lize. Bude to pro mě speciální zápas, moc se na neděli těším," přiznal Hubník.

Stejně jako Kovařík nečeká ani obránce se zkušenostmi z reprezentace jednoduché utkání.

Olomouc bude podle mě spíše zalezlá a čekat na rychlé brejky. Takových zápasů za sebou máme spoustu a neděle nejspíš nebude výjimkou. Bude to hodně náročné, ale chceme výhru," uzavřel Hubník, který v dresu Sigmy odehrál přes sto ligových zápasů.

Naváže Sigma na fantastickou výhru 4:0 ve Štruncových sadech z jara 2012, nebo se bude muset domácím sklonit jako v posledních dvou sezonách, kdy Olomoučtí figurovali v nejvyšší soutěži?

Michal Kvasnica