Sigma dlouho vedla 1:0, ale svého soupeře nedokázala dorazit druhým gólem.

„Minule nám to tady padalo jak na běžícím páse, dneska nic," vzpomněl si Navrátil na duel se Sokolovem, kterému Hanáci nasázeli sedm gólů. Remíza s Opavou ale Sigmu podle jeho slov nezabrzdí. „Nemělo by nás to poznamenat. Musíme dát hlavu vzhůru," burcoval šikovný záložník.

Úvod byl z vaší strany vynikající a vypadalo to, že soupeře přejedete. Co se pak stalo?
Nevím, prostě jsme nějak vypadli z tempa. Měli jsme dát na 2:0. Ty šance na to byly. I ve druhém poločase jsme měli dostatek šancí na to, abychom to uklidnili. Bohužel když zahodíme takové šance, těžko se vyhrává.

Čím si vysvětlujete, že jste soupeře nedokázali dorazit?
Vysvětluji si to těmi neproměněnými šancemi. Měli jsme jich hodně. Nevím, co se stalo, možná to chtělo větší klid. Minule nám to tady doma padalo jak na běžícím páse, dneska nic. Bohužel, nedá se nic dělat, musíme válčit dál.

Při některých šancích to vypadlo, že to chcete dohrát až do prázdné brány. Neřešíte to někdy zbytečně složitě?
Nevím. To vždy záleží na tom hráči. Když vidí někoho lépe postaveného, tak to chce dát na jistotu do prázdné. To je o řešení jednotlivých hráčů. Když to vyjde, každý vás chválí, když to nevyjde, omlátí se nám to o hlavu.

Trenér před zápasem upozorňoval na standardní situace. Přesto jste z ní inkasovali, byť jste poté ještě reklamovali ofsajd. Jak jste situaci viděl?
Někdo to tam tečoval, hráč do toho vletěl naplno, byl hladový po gólu a spadlo mu to na hlavu. Nemohu posoudit, jestli to byl ofsajd. Ten hráč byl v plném běhu. Je to na rozhodčím.

I když v zápase vedete, soupeři ve druhé lize často proti vám hru příliš neotevřou. Je to pro vás složitější?
Hru sice neotevřou, ale i tak těch šancí dnes bylo moc. Měly se aspoň jednu či dvě dohrát. V tomhle bych problém neviděl. Naše chyba.

Je to vaše první jarní ztráta. Věříte, že vás to nijak nepoznamená?
Určitě by nás to nemělo poznamenat. Musíme dát hlavu vzhůru. Bohužel takové zápasy asi přijdou. Ti soupeři jsou nepříjemní, tím spíš Opava, která přijede na derby. Chtěli něco urvat a povedlo se jim to.

Na zápas přijelo hodně hostujících fanoušků a atmosféra odpovídala spíše první lize. Jak se vám v ní hrálo?
Atmosféra byla výborná. Oba fanouškovské tábory byly skvělé. Určitě to tomu fotbalu pomohlo a hrálo se úplně jinak. Bylo to super.

Dnes jste se často pokoušel o individuální akce. Věříte si na jaře víc než dřív?
Věřím si. Sice jsem neměl přípravu, ale cítím se dobře. A když si věřím, tak to často zkouším. Minulý rok mě trochu přibrzdil a bylo to špatné. Teď se to snažím odčinit, dostat se do pohody a vykopat to tady zpátky.

ONDŘEJ KAŠLÍK