Aleš Škerle se vrátil, prodloužil smlouvu, v průběhu sezony se stal olomouckým kapitánem a svůj mančaft dovedl k oběma vytyčeným cílům.

Ten první – postup – Hanáci splnili před týdnem ve Znojmě, druhý ve středu po výhře nad Frýdkem, kdy bylo jasné, že jim první místo ve Fortuna národní lize už nikdo nevezme.

„Teď už můžeme být v poklidu,“ oddychl si stoper, jenž za měsíc oslaví 35. narozeniny.

Na Škerlem byla znát úleva.

V létě se do Olomouce vrátil a mluvil o tom, že by ještě chtěl dosáhnout na 300 ligových startů (momentálně jich má 256), nejlépe právě v modrém dresu.

Se ctí to dohrát

Neúspěch? Na ten zkušený obránce ani nepomyslel.

„Sice jsme si nepřipouštěli žádný tlak, ale nálada je teď stejně jiná. Víme, že už to máme za sebou, je to znát. Na tréninku je to benevolentnější, ale v rámci norem,“ přiznal se šibalským úsměvem.

Vzápětí však muž, jenž nic neošidí ani během tréninku, s vážnou tváří dodal: „Oslavy jsme si užili, ale ještě na ně máme celou dovolenou. Teď jsou před námi tři kola, musíme se dát hlavně zdravotně do pořádku a se ctí to dohrát. Někteří toho mají plné zuby…“ narážel Škerle na další marody – Zahradníčka a Jemelku.

Petrželova slova jako motivace

Ještě jednu motivaci však před sebou sigmáci mají: vyhrát příští neděli na Andrově stadionu nad Baníkem a vrátit mu tak listopadovou porážku.

A nejen to, jde o víc. Byť to Olomoučtí nepřiznají, celou sezonu je dopředu hnala i slova ostravského trenéra Vlastimila Petržely.

Ten totiž v průběhu ročníku několikrát zopakoval, že jeho kádr je lepší než ten Václava Jílka a že Baník musí skončit první před Hanáky.

Neskončí, navíc ještě bude mít co dělat, aby vůbec uhájil druhé postupové místo před dotírající Opavou.

„Chceme je porazit a rozloučit se se svými fanoušky vítězně,“ velí Škerle.

V Ústí dostanou šanci mladí

Utkání mezi tradičními rivaly se však odehraje až za týden, nejdříve se Sigma představí v Ústí nad Labem.

A je pravděpodobné, že v sobotu večer (19.00) na hřišti Army dá kouč Jílek opět šanci mladým odchovancům.

Jde podle Škerleho o správný tah?

„Jasně, přesně takhle to bylo domluvené. Trenér přišel sám s tím, že teď se to trochu prostřídá a osahají si to kluci, kteří předtím moc příležitostí nedostávali. Poctivě trénují, takže podle mě je to správně. Kdy jindy to vyzkoušet než v těchto utkáních?“

Šance pro Antla či Ambrozka?