VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Olomoucký Jemelka o těžkých začátcích, zimních nabídkách i snech

To, že se aktuálně jedná o jednoho z nejžádanějších fotbalistů v HET lize, který klepe na dveře reprezentace, byste z jeho skromného chování opravdu nepoznali.

10.3.2018
SDÍLEJ:

Václav JemelkaFoto: Deník / Kopáč Jiří

Když olomoucký obránce Václav Jemelka skončí rozhovor u čaje, poděkuje, podá ruku a vyrazí na autobusovou zastávku, aby jej MHD odvezla domů.

V nedělním šlágru o druhé místo proti Slavii to bude přitom právě 22letý rodák z Uničova, na koho bude upřena největší pozornost.

Právě pražský klub jej chtěl totiž v zimě za třicet milionů korun z Hané vykoupit.

Cítíte, jak vám každým zápasem roste sebevědomí?
Asi jo, už je to lepší. S týmem jsme se sehráli ještě víc než předtím, navíc je tady výborná parta. Všechno klape, takže není důvod si nevěřit.

Narážím na to, že v ligovém úvodu jste si nedovolil vzít míč a vyjet s ním až k soupeřově šestnáctce. To přichází až nyní.
Ze začátku jsem se snažil hrát jednoduše, hlavně rychle odevzdávat míče Kalvimu (Lukáši Kalvachovi), ten je posílal dál. Ale tím, že se nám dařilo a měli jsme velký pohyb středních záložníků, bylo to pro mě usnadněné. Postupem času jsem získával sebevědomí i já a teď se cítím fakt dobře.

A jak jste se cítil po zářijovém utkání proti Slavii, které jste vstřelil v pádu branku rukou? Od pražských fanoušků jste to hodně schytal.
Kluci vždycky říkají, že radši nic nečtou, ale já si třeba komentáře na facebooku pročítám. A někdy se u toho i bavím. Víc jsem se tím ale nezaobíral, když to řeknu blbě, na ten gól nejsem zrovna pyšný, ale prostě padl.

Tribuna Sever vás v neděli v Edenu zřejmě vřele přivítá…
S tím počítám, musím se s tím vypořádat.

Může pro vás být výhodou, že je Slavia favoritem a bude pod větším tlakem?
Nemyslím si, že by byl někdo ve výhodě, bude to rovnocenný boj. Nicméně je pravda, že my si nechceme připouštět žádné řeči o pohárech. Chceme hrát dobře jako na podzim a Slavii porazit. Moc se jim nepodařil start, nemuseli by být ještě v té top formě, protože tam bylo dost změn. Ještě se sehrávají. Šanci rozhodně máme, rozdáme si to s nimi. Nemáme se čeho bát.

Myšlenky na návrat do Uničova

V neděli budete bránit reprezentanty, přitom jste dřív stoper nebyl. Navíc, nezlobte se, jste prý nebyl ani příliš talentovaný…
Když jsem začínal v Uničově, býval jsem často nejmenší hráč na place. Pak jsem začal růst, přišel jsem do Sigmy, ale na středního záložníka jsem tady byl trochu neohrabaný (smích). Šoupli mě do obrany a tam jsem se našel.

Vy a střední záložník?
Je to tak, byl jsem spíš ofenzivní hráč. Až pan Staroba mě v osmnáctce Sigmy dal na levého obránce. A pan Chromý mě začal zkoušet na stoperovi. Trochu jsem tou sestavou putoval, než si to všechno sedlo.

Ale že to trvalo, co?
Když jsem byl malý, měl jsem sen zahrát si ligu. Potom jsem přišel do Sigmy a pochopil jsem, že vůbec není jednoduché dostat se někam nahoru. Byl to trochu boj. Měl jsem vyřízené střídavé starty, takže jsem trénoval v Sigmě, ale hrával za Uničov. Ze začátku mě na zápasy v Sigmě vůbec nepovolávali, v Olomouci to bylo jen o trénincích a škole. Občas jsem měl i myšlenky, že skončím v Sigmě a vrátím se do Uničova, protože to tam bylo jednodušší. Ale táta s celou rodinou mě podporovali.

Jágr taky chodil po nocích bruslit

Rozhodla vaše zarputilost?
Myslím, že jo. Vždycky se do všeho snažím jít naplno, dát do toho maximum. A asi se mi to i vrací. Bývá to tak, že talentovaní hráči mají většinou sklony polevovat v některých věcech, které se v budoucnu mohou hodit. Já jsem byl opak, trošku kopýtko. Kalvi vždycky říkal, že mě neměl moc rád, protože jsem ho na trénincích okopával (úsměv). Tou bojovností jsem to ale asi nějak dohnal a teď roste i to sebevědomí. Cítím na sobě, že si víc věřím třeba v rozehrávce, zatím se to daří.

Makal jste na sobě individuálně?
Se školou a dojížděním nebyl moc čas na to, abych si někde přidával. Ze začátku jsem byl po trénincích strašně unavený, byla to obrovská změna oproti Uničovu. Srovnával jsem se s tím, že trénujeme každý den, navíc ve větší rychlosti a náročnosti. I ten tlak trenérů a všech lidí okolo byl větší. Potřeboval jsem čas na aklimatizaci, abych na sobě pomalu mohl začít makat.

A proč si přidáváte nyní s osobním kondičním trenérem, když už máte profesionální tréninky?
Podle mě to není výjimečného, že si sportovci chodí ve svém volnu trénovat a zlepšovat se v určitých věcech. Vezměte si hokejistu Jaromíra Jágra. Ten byl taky vždycky v super klubech, kde měl kvalitní tréninky, přesto chodil po nocích sám bruslit (úsměv).

Pravda. Kdy jste začal cítit, že si fotbalem budete vydělávat?
V devatenáctce, kde jsme skončili na druhém místě. Pomalu jsem začal nakukovat do béčka, takže jsem pomalu začal věřit, že by to mohlo dobře dopadnout.

Díky zranění jsem aspoň udělal maturitu

Na můj vkus jste byl ale v béčku zbytečně dlouho. Nikdy vás nepřepadly myšlenky na konec s profesionální kariérou, jako to měl třeba spoluhráč Jiří Texl?
Jirka byl v béčku ještě déle. Já jsem do áčka nakoukl už za pana Kalvody, ale bohužel jsem si zlomil klíční kost, což mě dost zabrzdilo. Chyběl jsem čtyři měsíce, trvalo to, než jsem se do toho zpátky dostal. V tu chvíli mě to docela vzalo, ale na druhou stranu jsem se mohl víc věnovat škole a asi i díky tomu jsem pak udělal maturitu. Asi platí, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Pak už jste ale školu neměl a bral pár tisíc. To na uživení, natož zajištění po kariéře moc není…
Po tom zranění jsem to měl těžké. Pomohla nám asi až druhá liga s béčkem, kde jsme sice víceméně všechno prohrávali, ale nabrali jsme zkušenosti a otrkali se. Je to na každém individuálně, jestli to s fotbalem zkusí a vyjde mu to, nebo raději skončí. Mně to vyšlo, jsem za to rád. Někdo takové štěstí nemá.

To jste měl i v létě, když v prvním kole v Mladé Boleslavi nemohl hrát Roman Polom. A vy jste ho už do sestavy nepustil.
Je to pravda, člověk pak zjistí, že fotbal je fakt hodně o štěstí. Pomohlo mi, že Roman nemohl hrát, do toho byl zraněný Alde Škerle a Štěrbimu (Janu Štěrbovi) se tolik nedařilo. Mně ta příprava zrovna sedla, takže jsem šanci dostal.

Jílek má cit a svůj styl

A co kdyby nevyšla? Žádné hostování nepřipadalo v úvahu? Právě Texlovi nebo Kalvachovi hodně pomohlo.
Jsem ten typ, co nerad mění působiště. Přijde mi, že je složité začít s novým týmem, trenérem a podobně. Raději jsem se vždycky snažil poctivě pracovat. Tréninky pod panem Jílkem jsou na vysoké úrovni, hodně mi dávají. A byť jsem chodil pořád hrávat jen za béčko, cítil jsem, že se zlepšuji a dostávám se víc a víc do užšího kádru.

Opravdu dělá člověk pod Václavem Jílkem takový progres?
Určitě. Má zkušenosti ze Sparty, navíc trénuje jednadvacítku, takže má cit a dokáže vést mladé hráče velmi dobře. A hlavně má svůj styl, je vidět, že ví, co chce. A podle toho nás nutí hrát.

Takže když odkopnete balon na tribunu, přestože by se to dalo zahrát líp, dá to sežrat?
Jo. Jsou sice trenéři, kteří by to ocenili, ale je dobře, že pan Jílek je náročný. Chce hrát fotbal pro lidi.

Neřešili jste na začátku týdne, jestli vám kouč neodejde do Sparty?
Trenér byl nějaký nemocný, v úterý nepřišel na trénink, takže tam padaly vtípky, že už probíhají jednání na Letné (úsměv). Ne, vážně… Doufali jsme, že se tak nestane. Byla by škoda nedokončit sezonu, kterou máme dobře rozjetou.

Nejtěžší práce s Barošem i Škodou

Kdo se vám na podzim nejhůře bránil? Loni v MSFL jste se nepotkával s bombarďáky typu Baroše, Krmenčíka, tak mě zajímá, jaký je to skok.
Třeba zrovna Milan Baroš, kterého zmiňujete. Přesně věděl, kdy zapracovat tělem, kdy uhnout, kdy spadnout… Bránil se opravdu těžko, taky jsme po jeho akci, kdy bez balonu vletěl do Miloše (Buchty), dostali gól. Byl to asi faul, ale prostě má zkušenosti, tušil, že z toho může vzniknout nebezpečná situace. Nepříjemný byl i Milan Škoda, který nám se Slavií hodně zatápěl. Je to snad jediný útočník, který nám vstřelil gól. Více jsme inkasovali od záložníků nebo obránců.

Na Škodu budete hrát v neděli. Tak jak na něj?
Na podzim jsme mu doma nechávali až moc prostoru, takže teď musíme být s Urošem (Radakovičem) u něj blízko, abychom se zajišťovali. Má velkou výhodu v tom, že je silný, vysoký, ale relativně i rychlý. Když našlápne ty jeho dlouhé nohy, tak je to s ním hodně těžké.

Nechybělo moc a byli jste spoluhráči. Velmi vážný zájem Slavie vás musel potěšit, ne?
S manažerem jsme se bavili o nějakých nabídkách, ale bylo nám jasné, že Sigma mě nebude chtít pustit. Což mi přijde logické, když jsme třetí. Samozřejmě mě to potěšilo, v budoucnu bych se chtěl někam posunout, ale nyní bych chtěl něco dokázat v Olomouci. A uvidí se třeba v létě.

Sledujete teď pražský celek o to víc? Třeba hru stoperů?
Že bych se speciálně na ně zaměřil a fandil, ať se jim nedaří? To ne (smích). Snažím se ale podrobně sledovat celou ligu.

Psali mi "zájemci" z Turecka

Když fotbalistovi nevyjde milionový přestup, většinou je to pak nějakou dobu znát na jeho psychice. Ale u vás mi přijde, že vás to ještě víc motivuje.
Přesně tak to vnímám. Ještě potřebuju něco odehrát, celá sezona už by byl lepší startovací můstek. Když budu takhle pokračovat dál, věřím, že se nějaké kluby budou ozývat. A že za mě třeba Sigma v budoucnu utrží víc. Nebo taky ne… (úsměv)

Loni jste nastupoval převážně ve třetí lize, dneska se v souvislosti s vaší osobou mluví nejen o Slavii, ale třeba i holandských klubech. Co na to třeba říká rodina?
Když u vás v Deníku vyšel text o tom, že má o mě zájem Feyenoord, ptali se mě lidé, jestli se už učím holandsky. Asi si už mysleli, že jsem tam byl na pohovoru a podobně. Bylo to srandovní (úsměv). Taky mi během podzimu na facebook a instagram psalo několik lidí ze zahraničí, třeba z Turecka, že by o mě měli zájem. Všem jsem odepsal, ať případně kontaktují manažera. Přišlo mi to úsměvné.

Čiší z vás loajalita. I díky tomu jste oblíbený u fanoušků Sigmy.
Asi mi do budoucna nepomůže, co zrovna řeknu, ale já jsem typ, který fakt nemá moc rád změny. Dokud to v Olomouci takhle šlape, nevidím důvod chodit jinam.

Líbí se mi hra Juventusu

Ale někdy ta změna musí přijít…
S tím zase počítám (úsměv). Ale kdybych měl třeba sto ligových startů, byla by ta situace jiná, než když jsem měl šestnáct. Ještě musím nabrat zkušenosti, abych se pak mohl porvat o místo jinde.

Jaký je váš sen?
Vždycky jsem se chtěl dostat do ligy, to už se mi splnilo. Dalším snem by určitě byla reprezentace a pak třeba nějaké to zahraničí.

Konkrétně? Vizáží i stylem hry byste se hodil třeba do Anglie.
To nevím, asi bych si nechtěl vybírat nějakou ligu. Ale strašně se mi líbí hra Juventusu, především Giorgio Chiellini.

Levonohý stoper jako vy.
Přesně, trošku bych se mu mohl podobat. Leváků je málo, takže to v budoucnu může být moje výhoda (úsměv).

Autor: Michal Kvasnica

10.3.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 85 Kč

Obsluha vysokozdvižných a jiných vozíků a skladníci Řidič/ka VZV ve výrobě a na skladě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 85 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Bystrovany č.p. 215. Nástup ihned nebo dle dohody., Požadované dovednosti - řidičský průkaz - řízení motorových vozíků (VZV) - platné oprávnění, praxe alespoň 1 rok. Vhodné i pro studenty (18 let) nebo důchodce. Možno uzavřít dohodu o provedení práce na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou. Možnost dohodnout se na flexibilní pracovní době. Řidič VZV z výrobní linky expeduje výrobky na sklad výrobků. Dále pomocí expedičního oddělení chystá výrobky na skladě k expedici směrem k zákazníkovi. Práce je na venkovním skladu s patřičným zázemím., V případě zájmu o tuto pracovní pozici zašlete svůj životopis vedoucímu expedice panu Gronychovi POUZE na mail:tomas.gronych@presbeton.cz. Nezapomeňte uvést telefonní kontakt, abychom Vám mohli zavolat a domluvit si s Vámi pohovor.. Pracoviště: Presbeton nova, s.r.o. (vedle horizontu - bus č. 15 - zast. na znamení), 779 00 Olomouc 9. Informace: Tomáš Gronych, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 17 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Holečkova 15, Olomouc. Jednosměnný provoz - pružná pracovní doba. Nástup ihned., Síť Naší Vinotéky nabízí práci v novém příjemném kolektivu v rozvíjející se firmě., Hledáme zodpovědného, fyzicky zdatného, pozitivně naladěného uchazeče se slušným vystupováním. Časté zvedání těžkých břemen - vhodné pro muže, Životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email.. Pracoviště: Naše vinotéka - víno se zárukou s.r.o. - prac. holečkova, Holečkova, č.p. 242, 779 00 Olomouc 9. Informace: Petr Pazour, .

Výroba - Výroba Tiskaři 21 000 Kč

Tiskaři Tiskař na ofsetových rotačních strojích. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Šlechtitelů č.p. 636/6, Olomouc. Nástup možný ihned., Požadujeme:, - vyučení v oboru tiskař, - případně na profesi zaučíme manuálně zručné zájemce se SŠ technickým vzděláním nebo vyučením ve strojním oboru mechanického zaměření , - zodpovědnost a manuální zručnost, - časová flexibilita v třísměnném provoze, Nabízíme:, - práci v jedné z největších novinových tiskáren, - platové ohodnocení odpovídající profesi a praxi, - týden dovolené navíc, - příspěvek na penzijní připojištění a další benefity, Mzda: 21.000 - 23.000 Kč + příplatky přesčasové, odpolední, noční, sobotní, nedělní, svátky., Strukturované životopisy zasílejte POUZE na výše uvedený email nebo poštou na adresu VLTAVA LABE MEDIA a.s., Šlechtitelů č.p. 636/6, 779 00 Olomouc.. Pracoviště: Vltava labe media a.s. - prac. olomouc, Šlechtitelů, č.p. 636, 779 00 Olomouc 9. Informace: Irena Vidrmanová Kopová, +420 585 530 113.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 22 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucího prodeje. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Tovární č.p. 915/40, Olomouc., - samostatnost, pečlivost a organizační schopnosti, zkušenosti s vedením kolektivu vítány, - bezúhonnost - čistý trestní rejstřík, - práce na PC, - příjemné vystupování, - minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, , Pracovní náplň:, - vedení kolektivu, - prodej nábytku, - práce na PC, - plný pracovní úvazek, - pracovní doba - dlouhý/krátký týden, , Kontakt je možný POUZE e-mailem.. Pracoviště: Centrum nábytku maxi orion, s.r.o. - prac., Tovární, č.p. 915, 779 00 Olomouc 9. Informace: Havránková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na omezení po trase půlmaratonu upozorňují motoristy cedule už celý týden
1 20

Olomoucký půlmaraton 2018: kam nepustí auta a jak pojede MHD

Muž, který měl údajně přepadnou Petru Kvitovou, u brněnského soudu v roce 2012 - ten jej potrestal 7,5 roky vězení za násilné loupeže na seniorech
15

Fotbalista i člen gangu. Je toto útočník, který přepadl Kvitovou?

U Šantovky lze teď postavit libovolný mrakodrap, kritizuje opozice

Opozice kritizuje olomouckou vládu za to, že pomalu řeší dočasnou stavební uzávěru pro lokalitu Šantovka nedaleko centra Olomouce, kde developer plánuje mrakodrap.

Ředitel fakultní nemocnice Havlík: Neběžel jsem jen jediný ročník půlmaratonu

Závod Mattoni 1/2Maraton Olomouc letos napíše svoji devátou kapitolu. Na startu běžeckého svátku, který se na celé Moravě stal tolik populární, stál až na jedinou výjimku pokaždé ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Kam o víkendu? Na festivaly, hrady i koníky

Tipy na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT