„Je to trošku pohádka, doufám, že si ji užijeme dál,“ liboval si kouč Hanáků Václav Jílek.

Čtvrt hodiny před koncem sobotního duelu mu však příliš do smíchu nebylo. Hostující stoper Ondřej Karafiát napřáhl ze třiceti metrů a jeho parádní rána (první na olomouckou bránu) zapadla přesně za Buchtovu levou tyč – 1:1.

„Trochu mě to překvapilo. Nechci se chválit, ale myslím, že to bylo dobře umístěné,“ popisoval svou trefu dvaadvacetiletý obránce.

Studená sprcha pro Hanáky, kteří do té doby v utkání jednoznačně dominovali. Do vedení je dostal v první půli Tomáš Chorý, jemuž parádně posadil míč na hlavu David Houska. Z řady dalších šancí se však navýšení skóre neurodilo, a tak přišlo nezasloužené vyrovnání soupeře.

Remízový stav však vydržel pouhých deset minut, než se hlavou trefil střídající Pavel Moulis a rozradostnil tak téměř čtyři tisícovky (nutno dodat, že tentokrát velmi pozitivních) olomouckých fanoušků.

„I po vyrovnání jsem věřil, že jsme schopni se porvat o tři body. Jsem za to strašně rád i kvůli lidem, kteří tady teď několik let zažívali „hrůzy“. Po dlouhé době začíná sezona tak, jak si představujeme. Teď jde o to nepolevit a vydržet,“ sršel spokojeností domácí trenér Jílek.

Radost mu kalí situace ze 38. minuty, kdy se ve vzdušném souboji nebezpečně srazili spoluhráči Radakovič s Plškem.

A zatímco srbský fotbalista se zafačovanou hlavou dohrál, produktivní záložník to ještě chvíli na hřišti zkusil, ale do druhé půle již nenastoupil. Plška, který zamířil rovnou do špitálu, nahradil Texl.

„Hodně mi zatrnulo a pořád mi trne… Když jsem viděl Plškovu tržnou ránu, vůbec to nevypadalo dobře. Jel na pozorování, nebylo mu dobře. Může to být výraznější oslabení, protože Plša patří mezi klíčové hráče týmu,“ mínil Jílek.

Středová řada však i bez jedné z osobností mladého kádru Slovan přehrávala i nadále.

„Olomouc vyhrála zaslouženě, z naší strany převládá zklamání z výkonu i z průběhu utkání. Domácí měli lepší pohyb, přehrála nás hlavně v záložní řadě. Hráčem utkání byl pro mě jednoznačně Chorý, udržel hodně míčů a my jsme sis ním nedokázali poradit,“ konstatoval liberecký kouč Jindřich Trpišovský a s komplimenty na adresu svého soka pokračoval: „Musím Sigmu pochválit, potvrdila velmi dobrý výkon z Boleslavi. Jsem rád, že zůstal trenér Jílek, i když se spadlo. Udělala se určitá obměna a teď je Olomouc absolutně jiná. To mužstvo je běhavé, pracovité a sehrané. Jdou dobrým směrem.“

Potvrdí to prvoligový nováček i v sobotu na půdě Vrbovy Plzně?

„Teď nás čeká možná nejsilnější soupeř, ale máme v zádech šest bodů a tohle mužstvo již několikrát ukázalo, že umí překvapit. Nám se hraje líp se silnějšími mančafty, které chtějí hrát fotbal. Těším se na to!“ uzavřel Václav Jílek.