Na hřišti v Nemilanech nedokázaly Hanačky navázat na výhru z 1. kola na půdě soupeře a Lokomotivě Brno-Horní Heršpice podlehly 1:3, když doplatily na velké množství nevyužitých šancí.

„V prvním poločase šly naše hráčky dvakrát samy na branku, ale nedaly. Dnes jsme měli tak deset tutovek, ale proměnili jenom jednu,“ litoval domácí trenér Miloslav Novotný.

V úvodu zápasu neuspěla v úniku domácí Pavláčková, která trefila pouze pravou tyč brněnské branky, a to hostující fotbalistky gólově potrestaly.

Následně domácí hráčky přežily několik velkých šancí Brna a ještě před koncem poločasu mohly vyrovnat. Drahníková byla ale tak zaskočená z toho, že běží sama na branku, že nedokázala dobře zakončil.

I v úvodu druhého poločasu bylo vyrovnání na spadnutí. Další šance znovu spálilo aktivní olomoucké duo Pavláčková – Drahníková. Lokomotiva Brno to opět trestala, když domácí brankářka Pikartová vyrazila střelu pouze ke kopačkám soupeřky, která do odkryté branky zvyšovala na 2:0. O minutu později už navíc hostující hráčky vedly 3:0.

Olomoucké fotbalistky ani v úmorném vedru sobotního odpoledne zbraně nesložily, stačilo to ale pouze na kosmetické snížení stavu.

Z čestného gólu se mohla nakonec radovat do té doby největší spalovačka šancí Drahníková, která svůj únik tentokrát dokázala dotáhnout do zdárného konce. Hostující tým si ale v závěrečných minutách výhru 3:1 již pohlídal.

„Zápas hodně ovlivnilo horké počasí, ale přesto se hrál zápas nahoru dolů. Holky se rvaly do poslední minuty, což oceňuji. Porážka mrzí, ale musíme se z ní poučit a do příště zapracovat na zakončování,“ hodnotil zápas domácí trenér Novotný.

1. FC Olomouc – Lokomotiva Brno-Horní Heršpice 1:3 (0:1)

Branky: 78. Drahníková – 16. a 64. Pitharasová, 63. Z. Nedvědová.

1. FC Olomouc: Pikartová – M. Horáčková, Štěpánková, Pitáková, Čepová – Havlíčková, Drahníková, Vítková, Ondrová (35. Kubečková, 60. Šachová) – Pavláčková, Pluháčková (30. M. Němcová). Trenéři: Novotný, Dluhý-Smith.