Na stadionu ve Chválkovích se v sobotu sešla silná konkurence tří moravských a tří zahraničích týmů. Olomoucké hráčky do turnaje vstoupily vítězstvím 1:0 na ukrajinským Ivano-Frankivskem a nezaváhaly ani ve druhém utkání základní skupiny proti polskému Sokolu Kolbuszowa, který zdolaly 2:0.

„Tento zápas byl asi nejtěžší, protože se hrálo přes pravé poledne a bylo největší horko. Byl to trochu krizový zápas," přiznala olomoucká Hana Samsonková.

Krizi však olomoucké fotbalistky překonaly a v semifinále nastoupily proti Slovácku, které dokázaly porazit rovněž výsledkem 2:0.

Celek 1. FC Olomouc se tak probojoval do finálového boje, ve kterém narazil na Zbrojovku Brno. Vyrovnaný zápas nakonec rozhodl až penaltový rozstřel, ve kterém byly šťastnější Brňanky. Ty zvítězily na pokutové kopy poměrem 3:2 a z rukou primátora Olomouce Martina Novotného si mohly převzít pohár pro vítězky.

Olomoucké fotbalistky vybojovaly pěkné druhé místo. „Stříbrné medaile jsou úspěchem. V celém turnaji jsme nedostaly ani gól, takže jsme spokojené," prohlásila Samsonková.

„Holky předvedly skvělé výkony a nechaly na hřišti všechno. Myslím, že kvalita turnaje šla oproti loňsku zase o něco nahoru," prohlásil ředitel turanje a manažer 1. FC Olomouc Radek Kubíček.

Olomoucký celek svými výkony na turnaji potvrdil, že letošní záchrana v Moravskoslezské lize žen byla rozhodně zasloužená.

„Byl to velice náročný turnaj, teploty byly kolem třicítky. Holky ale podaly výborný výkon, hrály bojovně, houževnatě a klobouk dolů před nimi," řekl trenér 1. FC Olomouc Radovan Dluhý-Smith.

Ten si pochvaloval zvyšující se kvalitu svého týmu. „Umístění není ani tak důležité. Hlavní je předvedená hra a musím říct, že holky začínají hrát fotbal. Každá z nich šla za sezonu o padesát až sto procent nahoru. Hrály kombinačně, atraktivní fotbal a dalo se na to dívat. Jsem na ně pyšný," prohlásil Dluhý-Smith, který věří, že v příští sezoně bude Olomouc hrát ve vyšších patrech tabulky druhé nejvyšší české soutěže.

„Chceme hrát špici druhé ligy. Když to půjde, tak za dva tři roky bychom se mohli pokusit postoupit do nejvyšší soutěže. Odchovankyně tady vyrůstají společně s hráčkami, které už s první ligou mají zkušenosti, takže to chce čas a já věřím, že to dokážeme," dodal Dluhý-Smith.

Konečné pořadí turnaje Women´s Cup – O pohár primátora města Olomouce:

1. FC Zbrojovka Brno, 2. 1. FC Olomouc, 3. 1. FC Slovácko, 4. Ivano-Frankivsk (Ukr.), 5. Kolbuszowa (Pol.), 6. Humenné (SK).