Olomoučanky v minulém týdnu absolvovaly náročně soustředění a na jejich výkonu v prvním poločase to bylo znát. Přesto ho však vyhrály 2:1.

Ve druhém dějství domácí hráčky ještě přidaly a nedaly soupeřkám šanci na zvrat. Diváci nakonec viděli celkem devět branek.

„Přijel k nám kvalitní soupeř a věděli jsme, že to nebude lehké utkání. V prvním poločase byla znát více únava ze soustředění, ale pak musím holky za výkon pochválit," řekl po utkání trenér olomouckých fotbalistek Miloslav Novotný.

„Zatím jsme v přípravě neprohráli. V sobotu jedeme na pohár do Bruntálu a věřím, že opět zvítězíme," doplnil olomoucký trenér

V případě postupu do dalšího kola poháru čeká na hráčky 1. FC Olomouc soupeř z Čech.

1. FC OLOMOUC – ZBROJOVKA BRNO 6:3 (2:1)

Branky: Blahová 2, Peňázová, Neumannová, Drahníková, Vítková – Klíčová 2, Hanzlová.

1. FC Olomouc: Pospíšilová – Horáčková, Antalíková, Robotová, Dýčková – Havlíčková, Drahníková, Blahová, Vítková, – Pavláčková, Hýlová. Střídaly: Balúnová, Pitáková, Neumannová, Němcová, Peňázová.

FC Zbrojovka Brno: Rusňáková – Luskačová, Veselá, Špičková, Soušková – Veselá I, Klíčová, Velebová, Ondráčková – Novotná, Haleňáková. Střídaly: Horáčková, Hadlíková, Hanzlová, Barašová.