První domácí utkání je čeká za týden ve Chválkovicích proti Bruntálu. Ženstvo trenéra Miloslava Novotného má smělé cíle.

„Věřím, že se budeme pohybovat na horních příčkách, možná se i popereme o postup. Rozhodně ale na nic netlačíme," řekl manažer 1. FC Radek Kubíček.

„Podařilo se nám na přestup přivést hráčky z Baníku Ostrava. Kádr se opět zkvalitnil, máme i fotbalistky s prvoligovými zkušenostmi. Povedlo se také navázat i spolupráci se Zbrojovkou Brno formou střídavých startů. Naše holky si budou moct vyzkoušet první ligu a nám zase pomůžou jejich hráčky. Podle toho, co jsme odehráli v přípravě, soudím, že jsme se zase posunuli o kus dál. Tím, že hráčky spolu skutečně pravidelně trénují, tak tým jde nahoru," tvrdí Kubíček, který očekává vyrovnané bitvy.

„Není tam nikdo, kdo by čněl nad ostatní, ani nikdo, kdo by zaostával. Čeká nás hodně zajímavých utkání," uvedl.

Moravská část druhé ligy má letos pouze šest účastníků. Hrát se bude čtyřkolově, což znamená, že na podzim sehrají olomoucké fotbalistky celkem deset utkání a na Hané se představí všech pět soupeřů.

Soutěž také nově spadá pod celostátní komisi ženského fotbalu FAČR v Praze. Pod Moravou už je pouze divize.

„Nevýhodou je snad jen to, že jednání STK a disciplinárka se teď konají v Praze. Z hlediska kvality je to pro nás ale výhodnější. Dostali jsme možnost zahrát si Pohár České pošty, což v minulosti nebylo. A olomoucký ženský fotbal si díky tomu vybudovává renomé v Praze. Ví se o nás a to je dobře. Od FAČR jsme už získali podporu třeba pro vánoční turnaj, který opět pořádáme," prohlásil manažer olomouckých fotbalistek.

Vánoční turnaj má před sebou druhý ročník a měl by přinést opět kvalitní podívanou.

„Máme potvrzený tým z Rakouska, očekáváme dva z Polska, slovenský tým a účast nám přislíbily Sparta a Slavia, což je zárukou, že tady bude to nejlepší ze střední Evropy. Pro nás je to, dá se říct, jediná možnost srovnání s tou absolutní špičkou," myslí si Kubíček.

Fotbalový turnaj dívek z olomouckých škol

1. FC Olomouc myslí také na mládež.

„Máme nový tým žákyň, který je přihlášen do soutěží OFS Olomouc, kde se utká se stejně starými kluky. Také bude mít svůj mikulášský turnaj," prozradil Kubíček.

„Až do konce září pokračuje náborové období. Kdokoliv chce, může klidně přijít. Tréninky míváme v úterý ve sportovním areálu SK Chválkovice od 17 hodin. Ve čtvrtek pak využíváme umělou trávu na Základní škole Heyrovského," doplnil.

Přitáhnout nové dívky k fotbalu či ke sportu obecně má za cíl také nový projekt, který 1. FC Olomouc zorganizoval za spolupráce s městem. Sedmadvacátého září proběhne turnaj, v němž mezi sebou poměří síly dívky z olomouckých základních škol.

„Měla by to být jednak propagace dívčí kopané a zároveň náš nábor," doufá Kubíček.