Po velkém boji nakonec domácí tým padl 3:4, šanci však ještě dostane v sobotní odvetě na Střížkově.

Ve Chválkovicích proti sobě do úvodního střetnutí nastoupily vítězné celky druhé moravské a české ligy a bojovaly o to, který z týmů si zahraje baráž o postup do první ligy.

Olomoucký tým v úvodních minutách těžil z výhody domácího prostředí a ujal se dvougólového vedení. Během necelých patnácti minut se trefily domácí opory Monika Černá a Adriana Drahníková.

Tým střížkovských fotbalistek však ještě do poločasu dokázal vyrovnat a ve druhé půli otočit skóre na stoji stranu.

Hanačky se díky penaltě Stanjurové dotáhly na 3:3, poslední slovo však měly hostující hráčky, které si svým čtvrtým gólem (dosaženého pravděpodobně z ofsajdové pozice) zařídily výhodnější pozici do odvety.

Pro tým 1. FC Olomouc ale i přes těsnou domácí porážku není nic ztraceno. Odvetný duel se hraje již v sobotu od 10.15 v Praze na Střížkově.

1. FC Olomouc – FK Bohemians Praha 3:4 (2:2)

Branky: 5. Černá, 13. Drahníková, 58. Stanjurová z pen. – 36. Juráková, 42. a 53. Ondrušová, 77. Havlová

Olomouc: Pospíšilová – Havlíčková, Robotová, Samsonková, Hýlová – Antalíková (80. Benková), Vítková – Pavláčková, Drahníková, Štěpánková (55. Stanjurová) – Černá. Trenér: Miloslav Novotný.