Domácí od prvních minut hrály s favoritem vyrovnanou partii. Až v 17. minutě došlo k nepříliš jasné penaltě a domácí prohrávaly 0:1. Následný protiútok znamenal změnu skóre. Peňázová přelobovala hostující obranu a Lexová si skákající míč zkrotila a přesnou střelou do šibenice vyrovnala.

O pět minut později měla Lexová další šanci skórovat, když po samostatném úniku jen těsně minula branku. Ve 26. minutě se Hanačky radovaly znovu. Drahníková poslala přesný centr a Peňázová svým důrazem doklepla míč do sítě. Další změna skóre proběhla ve 32. minutě, když hlučínská hráčka vyslala střelu od postranní čáry, ale domácí si ve skrumáži poslaly míč do sítě samy – 2:2.

O minutu později došlo ke špatné spolupráci v záložní řadě domácích a zkušená děvčata z Hlučína se dostala do vedení. Do konce prvního poločasu přidal hostující tým gól a do šaten se šlo za stavu 2:4.

Po přestávce byla herně aktivnější olomoucká děvčata a v 51. minutě po nejkrásnější akci zápasu daly na 3:4. Bartošková poslala míč Drahníkové do křídla, ta potáhla a přesnou kolmicí našla Lexovou, která skórovala podruhé. Domácí se dostaly do těsného kontaktu a vypadalo to velmi slibně.

V 54. minutě však Hlučín po nešťastné teči zvýšil na 3:5. 69. minuta přinesla kuriózní gól, když brankářka hostí vykopávala míč z ruky a silný vítr přenesl míč přes celé hřiště a brankářka Lakomá letící míč podcenila – 3:6. Poslední tečkou gólového přínosu byla akce v 79. minutě.

„Zápas byl o bojovnosti. Naše holky předvedly velmi slušný výkon a bojovaly o každý míč. Bohužel štěstí nestálo na naší straně a dostaly jsme laciné góly, které dal soupeř s velkým štěstím. Průběh hry rozhodně neodpovídal konečnému skóre zápasu,“ hodnotil utkání olomoucký trenér Jiří Kalvach.

FKNové Sady – 1. DFC Hlučín 3:7 (2:4)

FK Nové Sady: Lakomá – Crhová, Nováková, Štěpánková, Vítková – Němcová, Kopřivová (78. Žváčková), Drahníková, Peňázová (45. Hekelová), Bartošková – Lexová. Trenéři: Kalvach, Šnajdr.