Nejen tréninky, iniciované profesionály v oboru, přilákaly do hanácké metropole sto osm dětí, čímž OFŠ patří k největším v republice.

Patronaci nad letošním ročníkem fotbalové školy převzal nyní již bývalý lodivod české fotbalové reprezentace Pavel Vrba.

Ten se sice nemohl zúčastnit slavnostního zahájení ve svatostánku olomoucké Sigmy, přesto popřál dětem úspěšně prožitý týden alespoň pomocí videopozdravu.

„Jsem rád, že jste se zúčastnili projektu Olomoucké fotbalové školy. Bude to určitě skvělý týden, kdy se vám budou věnovat fotbaloví trenéři a kdy budete zlepšovat své fotbalové dovednosti a jistě budete mít příjemný zážitek," řekl Pavel Vrba.

Hvězdou úvodního zahájení byl bývalý trenér české fotbalové reprezentace a olomoucký patriot Karel Brückner.

„Fotbal je pyramida. Nahoře jsou národní mužstva a Liga mistrů. Aby však zmíněná pyramida stála, musí mít základnu. Výkonnostní kopaná je na tom postavená. Proto tleskám tomuto projektu a samozřejmě jim fandím," kvitoval s povděkem roli Olomoucké fotbalové školy lodivod Brückner.

Různé metody a neopakovatelná atmosféra

Na slova úspěšného fotbalového kouče navázal ve slavnostním projevu i olomoucký primátor Antonín Staněk.

„Tento projekt vyplňuje smysluplně prázdninový čas. Zároveň kluci dělají, co je baví," objasnil první muž hanácké metropole.

Zároveň dodal, že kolem jmenovaného podniku se točí profesionálové na slovo vzatí.

„Věřím, že i díky Olomoucké fotbalové škole se podaří posunout český a zejména olomoucký fotbal tam, kam skutečně patří," přál si Antonín Staněk.

Děti si během sedmi dnů vyzkoušejí, jaké je být profesionálním fotbalistou.

Pod vedením zkušených trenérů mládeže SK Sigma Olomouc okusí rozličné tréninkové metody a zažijí neopakovatelnou atmosféru.

Nejkomplexnější areál v ČR

Právě propojení s olomouckou Sigmou je pro přijíždějící mladé fotbalisty největším pozitivem.

„Nebýt té spolupráce od prvního ročníku, tak by tento projekt nebyl tím samým projektem, jakým je nyní," zmínil důležitost kooperace jeden
z organi­zátorů fotbalové školy a zároveň marketingový manažer SK Sigma Olomouc David Holly.

Podle něj dává punc projektu a jakýsi projev exkluzivity celkové zapojení všech parametrů. Ať už se jedná o blízkost hotelu, který se nachází nedaleko Androva stadionu, či zázemí SK Sigma Olomouc.

„Tak komplexní areál v republice nenajdeme a kvalitu určují tyto detaily. Myslím si, že žádné děti na světě nebydlí v pětihvězdičkovém hotelu a nemají takové komplexní podmínky," zmínil David Holly.

Na kluky pak čeká zároveň i setkání s profesionálními hráči.

„A-tým Sigmy už začal přípravu. V týdnu se budeme snažit, aby se trenér ,áčka' Jílek došel podívat na jednu tréninkovou jednotku. Plus nějací hráči samozřejmě. Aby kluci měli nějakou konfrontaci a měli možnost si s nimi zakopat
 a udělat s nimi nějakou kličku," dodal manažer Holly.

Masáže, vířivka i bowling

Druholigový celek poskytuje účastníkům projektu kompletní zázemí.

Fotbalové naděje mají k dispozici kompletní servis od masáží přes whirlpool až po pravidelný pitný režim a zdravě sestavený jídelníček pro sportovce.

Během regenerace je jim dostupný fyzioterapeut a masírovat borce bude i reprezentační masér Jiří Vít.

Fotbal však netvoří jedinou náplň celého pobytu.

„Kluci si zahrají plážový fotbal, navštíví bowling 
a aquapark, vyfotí se s luxusními sportovními vozy
 a zhlédnou filmy v kině," přiblížil manažer Olomoucké fotbalové školy Edvard Peč.

Autor: Lubomír Budný