„My to opravdu nebereme nijak zvláštně, i když je to určitě jedno z utkání, kvůli kterým pro nás MSFL bude ještě těžší než pro ostatní mužstva. Ovšem nedramatizoval bych to, derby se hrají mezi zápasy A mužstev,“ říká kouč HFK Miroslav Kouřil.

Ve středu v utkání Ondrášovka Cupu nechal odpočívat téměř celou základní jedenáctku.

„Až na ty tři, kteří odehráli celé utkání, jsme se rozhodli opory pošetřit. Ale nebylo to kvůli Sigmě, udělal bych to i před kterýmkoliv jiným zápasem. Šlo prostě o to, rozložit síly v náročném programu,“ vysvětluje Kouřil, jehož mužstvo by mělo být v duelu favoritem.

„Záleží, jak k tomu přistoupí Sigma,“ usmívá se Kouřil. V reprezentační přestávce by totiž juniorku mohlo posílit vícero fotbalistů A týmu.

„Nic zvláštního to nebude, spíš naopak. Hráči áčka si v reprezentační přestávce potřebují odpočinout, protože si to po tom náročném programu zaslouží. Ve výsledku bych řekl, že v tomto ohledu je pro nás výhodnější, když se normálně hraje,“ prohlásil kouč juniorky Augustin Chromý.

„Na druhou stranu nijak zvlášť se na soupeře ohlížet nemůžeme, ani nechceme. Chceme se soustředit na svůj výkon a na svou hru. V podstatě je pro nás jedno, jestli nastoupí hráči áčka nebo ne, my ten zápas musíme zvládnout tak jako tak,“ říká Kouřil, který už by rád využil služeb stopera Michala Kováře.

Ten po zranění odehrál minulý týden poločas za rezervu v krajském přeboru a v týdnu zvládl pětačtyřicet minut ve zmiňovaném pohárovém duelu s Karvinou. „Po zdravotní stránce jsou všichni hráči v pořádku, více neprozradím,“ nechtěl dopředu odkrývat karty holický kouč.

„Holice pro nás bude těžkým soupeřem. Hlavně kvůli tomu, že se může opřít o zkušené hráče jako Vajda, Zlatohlavý nebo právě Kovář. Takoví nám v kádru chybí,“ myslí si Chromý. „HFK navíc chce hrát o postup, takže určitě bude chtít vyhrát i venku,“ dodal.

On sám zápasu dvou olomouckých mužstev příchuť derby přisuzuje, po hráčích ale bude chtít opak.

„Pikantní to určitě bude, protože trenéry i hráče dobře znám. Vždyť Michala Kováře jsem trénoval už v žácích, třeba Dadáka zase v dorostu. Do Holice jezdím na fotbal, takže zvláštní to určitě bude. Na druhou stranu se na to chystáme jako na každý jiný zápas v soutěži,“ uvedl Chromý.

Ostře sledovaný zápas začne v neděli v 10.15 na Andrově stadionu.