Sokol Bouzov – SK Velká Bystřice 3:1 (1:1)

Již ve 3. minutě vyškrábl přímý kop Vyroubala brankář hostí Navrátil na rohový kop. Následný protiútok zakončil Martin Sekel skákavou střelou, kterou Crha s veškerým úsilím vytěsnil na roh. Ve 14. minutě hosté udeřili jako blesk z čistého nebe, když přihrávku z levého křídla uklidil do Crhovy sítě Martin Sekel – 0:1.

O minutu později mohlo být domácímu favoritovi ještě hůře, kdyby se pěkná střela Mi. Sekela nevytočila těsně vedle levé tyče. V 18. minutě si po faulu na Strupka postavil míč k přímáku z dobrých 25 metrů Bahounek a po jeho bombě do šibenice se Navrátil jen ohlédl – 1:1. Ve 30. minutě kopal Bahounek další přímý kop, tentokrát se však hostující gólman překvapit nenechal. Deset minut nato prolétla Přikrylova střela těsně kolem pravého horního rohu Navrátilovy branky.

Minutu po pauze kopal přímý kop Ma. Sekel, ale Crha jeho střelu kryl. V 59. minutě se vydal k sólu hostující Šlehofer, které zakončil ránou vedle. O minutu později byl ve velkém čtverci faulován Bahounek a sám faulovaný nařízenou penaltou poslal domácí do vedení. V 70. minutě kopali domácí roh, odražený míč se dostal ke Kukrlemu a jeho nádhernou dělovku ze 35 metrů brankář Navrátil efektním zákrokem vyškrábl na břevno.

V 73. minutě vhodil Unzeitig aut Muchkovi, ten se s míčem nijak nemazlil a křížnou střelou upravil na konečných 3:1. V 84. minutě měli hosté ještě příležitost zkorigovat výsledek, ale tečovaná střela Šlehofera skončila těsně nad břevnem Crhovy svatyně.

Branky: 18. a 60. Bahounek, 73. Muchka – 14. Ma. Sekel. Rozhodčí: Jan Rozman. ŽK: Zámečník, Vyroubal – Ma. Sekel, Šlehofer. Diváků: 200.

Bouzov: Crha – Pospíšil (75. Zapletal), Dvořáček, Pavelka, Vyroubal, Zámečník (80. Gallo), Muchka, Unzeitig, Přikryl, (67. Kukrle), Bahounek, Strupek. Trenér Ladislav Crha.

V. Bystřice: Navrátil – Ochman, Těthal, Škoda, Kališ, Mi. Sekel (53. Šudřich), Šlehofer, Majtan, Adámek (75. Jedlička), Šputa, Ma. Sekel (83. Běhal). Trenér Martin Smetal. (for)

Sokol Chomoutov – FC Jívová 1:0 (0:0)

Hosté přijeli ke svému prvnímu jarnímu utkání patřičně nažhaveni a celý první poločas měli více ze hry. V 6. minutě předvedl střelecký pokus Ševčík, ve 12. minutě Fecenko vystrašil domácího gólmana Navrátila, ve 30. minutě po rohovém kopu mířil vedle Kršek, ve 41. minutě střela Horáka lízla tyč a dvě minuty před změnou stran dostal Josef Schmidt míč na hrot, ale vyznamenal se domácí gólman Navrátil.

Po přestávce si oba týmy vyměnily role. Chomoutovští sice tolik šancí neměli, ale byli úspěšnější. Nejdříve měl šanci Vlček, ale jeho střele chyběla razance. Nevyšel ani přímý volný kop střídajícího Filipa Pirkla a následná hlavička jeho bratra Pavla po rohovém kopu.

Uhodilo o tři minuty později. Po rohovém kopu F. Pirkla si na míč vyskočil nejvýše Thoř a pěknou hlavičkou rozhodl o vítězství svého týmu. Ve zbývajícím čase se Jívová snažila o vyrovnání a domácí o udržení výsledku. Úspěšnější byl Chomoutov a připsal si cenné vítězství.

Branka: 69. Thoř. Rozhodčí: Josef Doležal. ŽK: Popelka – P. Schmidt, Koupil.

Chomoutov: Navrátil – Stejskal, Vychodil, P. Pirkl, Vlček (80. Epstain), Thoř, P. Sedlář, Dvořák (46. F. Pirkl), Trefil, Bubeníček (46. Popelka), L. Sedlář. Trenér Lubomír Popovič.

Jívová: Hampl – Kršek, P. Schmidt, Smolen (78. Pohanka), Koupil, Ševčík, Horák (46. Hausner – 78. Frei), Havlík, Stanický, Josef Schmidt, Fecenko. Trenér Květoslav Schmidt. (bin)