ČTĚTE TAKÉ: Pro diváka dobré, pro obránce těžké, říkal po přestřelce Kučera

Příbram potvrdila pověst téměř bezstarostného týmu, co se týče defenzivy a velmi produktivního směrem dopředu.

Zpočátku tahala za delší konec provazu Sigma. Ordoš jí hlavičkou po Schulmeistrově rohu získal vedení. Ovšem jen na dvě minutky.

Pak napřáhl z dvaceti metrů Mareš a uklidil balon přesně ke Zlámalově pravé tyči – 1:1.

Za další tři minuty už zase vedli Hanáci. Ordošův centr odvrátila příbramská obrana jen k Navrátilovi, jehož ránu z voleje Hruška vyrazil jen ke Klesnilovi, který už se nemýlil.

Gólové hody však pokračovaly v tempu, jaké olomoučtí diváci nepamatují. Na Pilíkův centr si za Kučerova záda naběhl Šlapák a popáté za sebou v lize skóroval – 2:2.

A když Pilík zamotal kličkami dohromady tkaničky Škerleho a Hály, načež předložil balon Krbečkovi, Příbram v Olomouci poprvé vedla.

Zdeněk Klesnil

Hurá fotbal se hrál i po přestávce. Sigma vytrvale útočila a Příbram se ani náhodou nesoustředila na udržení výsledku. A tak byla k vidění jedna šance za druhou.

Navrátil střílel těsně vedle, pak Ordošův lob levačkou z hranice vápna skončil na břevně.

Zaskvěl se i brankář Hruška nejdřív proti Pospíšilovi a pak ještě proti dorážce Navrátila.

Vůbec se sluší podotknout, že brankáři ani přes nezvykle vysoký počet branek nepropadli. Zlámal udržel Sigmu ve hře, když vychytal Krbečka.

Dvacet minut před koncem bylo znovu vyrovnáno, když si Navrátilův centr srazil do vlastní brány Andrejevič.

Olomoučtí spěchali, protože chtěli všechny body, ale pak znovu hrůzně propadli v obraně a příbramští šli ve dvou sami na Zlámala. Koukal sice zakopl, ale míč k Marešovi přece jen dostal a hosté vedli 4:3.

Sigma proti Příbrami

Ani to ale nebyl poslední gól neskutečného podvečera.

Podaný sklepl pět minut před koncem míč k Pospíšilovi a ten ze šestnáctky třetí m ligovým gólem vyrovnal. Tentokrát už naposledy.

Střídající Bernardo se totiž své tutovky sám na malém vápně zalekl a po stažení Klesnila se penalta nepískala.

A ačkoliv Sigma na všechny body nedosáhla, ocenili diváci představení obou týmů zaslouženým potleskem ve stoje.

„Já nejsem překvapený ani po výsledku 4:4. Byl to výborný fotbal z obou stran, pro diváky skvělý. Kdyby Olomouc byla zachráněná, asi by jim takový fotbal nevadil. Ale s tímhle nemůže spadnout. Byla famózní, my podle mě výborní,“ řekl kouč Příbrami David Vavruška.

Domácí Petr Uličný bod za remízu bral.

„Mohli jsme 5:4 vyhrát, protože na Zdeňka Klesnila tam byl asi faul. Na druhou stranu ten černý chlapec měl taky velkou šanci. Takže je to asi spravedlivé,“ řekl olomoucký trenér.

„Příbram tady ukázala asi nejlepší výkon, co se týče hry dopředu. Hráli uvolněně, protože nejsou pod tlakem. Ať prohrávali nebo vedli, tak pořád chtěli hrát dopředu a dávat góly,“ uvedl.

„Remíza nás mrzí, protože jsme chtěli vyhrát, abychom se přiblížili k záchraně. Rozhodující pro nás bude asi zápas s Bohemkou příští týden v televizi. Věřím, že to už chyby dozadu dělat nebudeme a dopředu budeme stejně dobří, jako dnes.“

Sigma proti Příbrami

SK Sigma Olomouc – 1. FK Příbram 4:4 (2:3)

Branky: 17. Ordoš, 23. Klesnil, 69. Andrejevič vl., 85. Pospíšil – 20. a 76. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček. Rozhodčí: Paták – Wilczek, Moláček. ŽK: Janotka – Krejčí, Krbeček, T. Pilík. Diváků: 4322.

Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera (78. Podaný), Škerle, Hála (76. Vepřek) – Pospíšil, Rossi, Ordoš – Schulmeister, Klesnil, Navrátil. Trenér: Petr Uličný.

Příbram: Hruška – Andrejevič (76. Brotánek), Krejčí, Mišun, Papšys – P. Pilík, T. Pilík, Koukal, Mareš (90. Kraus) – Krbeček, Šlapák (86. Bernardo). Trenér: David Vavruška.