Do utkání hostující hráčky doslova vletěly a během úvodní čtvrthodinky vedly 0:2.

Již v 9. minutě po přesném centru Teindlové z levé strany do vápna naběhla Lexová a hlavičkou míč trkla do branky.

Po rozehrávce ale domácí mohly vyrovnat, když z rychlého protiútoku střílela Kocurková prudce k tyči. Výborným zákrokem však vytáhla míč pohotová Dorotovičová.

V 16. minutě zvýšila na 2:0 Mokrušová, která dostala přesnou přihrávku od Ganiecové, obránkyním utekla a podél vybíhajcí gólmanky poslala míč do sítě holešovské branky.

Domácí se ale i tak nevzdávaly, zvýšily tlak a využily hrubé chyby hostující obrany.

Ve 24. minutě snížila Kuchařová na 1:2. Domácí zatlačily novosadské hráčky na jejich polovinu a dobývaly neúnavně jejich bránu, ale výsledek se do konce poločasu nezměnil.

Ve druhé půli ale hřiště zcela ovládly hostující hráčky. V 55. minutě kopala nařízený pokutový kop za ruku ve vápně Mokrušová a s jistotou proměnila – 1:3.

Domácím to zřejmě vzalo chuť do dalších bojů, a tak se novosadské hráčky dostávaly do dalších šancí.

Z rohu, který zahrávala Ganiecová, padl výstavní gól, když si na zadní tyč na prudký centr naběhla Lexová a opět hlavou vstřelila svůj druhý gól.

„Získaly jsme další cenné vítězství, Holešov je zkušené a silné družstvo, ale dnes jsme je přehrály a byly lepší. Martina Kubová výborně uhlídala jednu z nejlepších hráček Holešova Šilhárovou, která nám v minulém utkání dala dva góly, a to zřejmě rozhodilo domácí tým a podepsalo se to na jejich sehranosti. Holky moc chválím, hrály bez možnosti střídat, ale přesto to zvládly na výbornou," oplývala spokojeností Marcela Míšelnická, trenérka Nových Sadů.

V sobotu 24. 10. ve 14:30 hrají fotbalistky FK Nové Sady poslední domácí mistrovské utkání s Lokomotivou Brno – Horní Heršpice.

FK Holešovské Holky – FK Nové Sady 1:4 (1:2)

Branky: 9. a 65. Lexová, 16. a 56. z pen. Mokrušová – 24. Kuchařová. Rozhodčí: Pospíšil – Horák, Navrátil. Diváků: 50.

Nové Sady: Dorotovičová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Slaninová – Suchánková, Lexová, Kopečková, Bellová – Ganiecová, Mokrušová. Trenérka Marcela Míšelnická.

Holešov: Dědičová – Králíková, Voždová, Tiefenbachová, Ševčíková P., Kuchařová, Holcová, Holíková, Ševčíková N., Kocurková, Šilhárová. Trenér: Slavomír Bednář.

(spo)