Svěřenci Romana Sedláčka sice měli trvalou převahu, ale odpor soupeře definitivně zlomili až v závěru utkání díky dvěma penaltám.

I tak mohl být domácí trenér Roman Sedláček spokojený.

„Byl to pro kluky náročný zápas, ale zvládli to. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Soupeř jenom bránil na třiceti metrech. Sice nám hrozil brejkovými situacemi, ale bylo jen otázkou času, kdy zápas rozhodneme," nepochyboval Sedláček.

Jeho protějšek Michal Barčík podobný průběh zápasu očekával.

„Soupeř hrál víc s míčem, s čímž jsme počítali. Kdybychom tady chtěli hrát vyrovnanou partii, došly by nám síly," vysvětloval trenér hostů.

Jeho tým kapituloval už v 8. minutě. Na dlouhý míč za obranu si naběhl Kopecký, který s přehledem poslal míč k tyči. Ve 37. minutě zařídil hostům vyrovnání Jakub Kvapil, který z hranice vápna nedal Lešnovskému šanci. Aktivní Kvapil vzápětí mohl dokonat obrat, ale jeho další povedenou ránu vyškrábl nad břevno Lešnovský.

Holice se vrátila zpět do vedení krátce po přestávce. Blažkovský napřáhl z dvaceti metrů a míč skončil za Svobodovými zády.

Béčko HFK poté mohlo několikrát zvýšit, ale domácí několik svých šancí zahodili.

Pojišťující gól přišel až v 80. minutě po sporném momentu. Nenápadný souboj hostujícího obránce Švajdy s Vaidou v pokutovém území posoudil sudí Jelínek jako faul a Holice kopala penaltu. S tou si bez problémů poradil Krumpolc a domácí vedli 3:1.

„Z mého pohledu to penalta nebyla ani náhodou. Třetí gól nás zlomil," litoval hněvotínský trenér Michal Barčík.

V závěru HFK přidal ještě jeden gól. Další penaltu, tentokráte evidentní, proměnil holický brankář Lešnovský, který svého kolegu potupil vršovickým dloubákem.

1. HFK Olomouc B – FC Hněvotín 4:1 (1:1)

Branky: 8. Kopecký, 48. Blažkovský, 80. Krumpolc z pen., 85. Lešnovský z pen. – 37. Kvapil. Rozhodčí: Jelínek – Svozil, Kopecký. ŽK: Schinneck, Pospíšil. Diváků: 84.

HFK B: Lešnovský – Malínek, Grézl, Hlavica, Krumpolc – Štěpánek (46. Procházka), Kopecký, Bernard (46. Buček), Manina (63. Fukan) – Vaida, Blažkovský. Trenér Roman Sedláček.

Hněvotín: Svoboda – Láner, Šulc, Švajda, Novák – Kryl (77. Holčapek), Kapil, Schinneck, Duda, Pospíšil – Novotný. Trenér: Michal Barčík.