„Vážím si toho, ale velký podíl má na tom i naše obrana. Celý tým fungoval perfektně," řekl skromně sedmadvacetiletý gólman.

Věděl jste o tom, že podle vychytaných nul jste nejlepším brankářem přeboru?

Ano, sledoval jsem to v Deníku. Pár kol před koncem už jsem si říkal, že by byla škoda nevyhrát, a jsem rád, že se mi to nakonec podařilo dotáhnout. Ke konci už se kluci pode mnou dotahovali.

Dostal jste od spoluhráčů nějakou odměnu?

Spíš jsem musel sám dát něco do pokladny, jak to 
v takových případech bývá (směje se). Stejně dopadl 
i Vilda Papica jako nejlepší střelec. Ale nevadí mi to. Kluci si to zaslouží. Velký podíl na tom má naše obrana. Celý tým fungoval perfektně.

Motivoval jste nějak spoluhráče, aby vám v soutěži pomohli?

Jak jsem říkal, ke konci už jsem to sledoval, a když se blížil konec zápasu, tak jsem se snažil kluky i sebe ještě víc nahecovat. Nakonec i náš trenér Trnečka říká, že s nulou se vyhrává daleko líp.

Dokázal byste jmenovat zápas, kde jste si nulu opravdu zasloužil, zápas, který vám vyšel nejvíc?

Je to těžké, ale možná ten poslední s Holicí. Dařilo se mi třeba i v Litovli. I když tam jsem vlastně dostal gól z penalty. I v Troubkách to bylo dobré. Mohlo těch nul být asi ještě víc. Byly ale i zápasy, které jsem zase pokazil.

Jako tým ale budete, předpokládám, se sezonou spokojeni, když jste jako nováček skončili na druhém místě. Je to tak?

Určitě. Byla to super sezona. Všechno fungovalo tak, jak má. Hráči, trenér i vedení. Pro Nové Sady to byl skvělý rok. Béčko postoupilo a my jsme nakonec mohli taky. Na závěrečné nám vedení řeklo, že jsme dostali nabídku jít do divize z druhého místa, ale z finančních důvodů nakonec zůstaneme 
v kraji.

Mrzí vás to?

Myslím, že to všichni chápou. Peněz dneska není nikde dost a možná by to bylo všechno moc rychlé, kdybychom každý rok postupovali. Ale parta je tu dobrá 
a příští rok se zase bude rvát o první místa.

Budete u toho? Mluvilo se 
o vašem odchodu.

Měl jsem jít do Litovle. Kluky tam znám, protože jsem tam vyrůstal. Byl by to pro mě i takový nový impuls. Nakonec se ale kluby nedohodly. Zůstanu tedy asi na Sadech.