„Zápas splnil účel," poznamenal lakonicky.

Nasadil jste dvě téměř zcela jiné jedenáctky, tak která se vám líbila víc?
Těžko to hodnotit. Spokojený jsem s oběma. Pozitivní jsou nejen góly, ale i to, že jsme měli nějakých třicet střel na branku a dokázali jsme hrát tu naši kombinační hru.

REPORTÁŽ K ZÁPASU: Sigma rozstřílela Orlovou, trefovali se i nováčci

Když se zastavíme u nových hráčů, tak Ondřej Sukup nastoupil hned na úvod s kapitánskou páskou…
Pásku dostal proto, že každá nová funkce v mužstvu znamená peníze do banku, takže to si vybrali hráči. V prvním poločase hrál vpravo, ve druhém vlevo. Více jsme ho viděli v ofenzivě. S tím jsme mohli být spokojení. Pravdou ale je, že v defenzivě jsme v podstatě neměli co řešit.

Co další nováčkové? Javůrek i Falta dali branky. Houska se ukázal také v dobrém světle.
Houska hrál opravdu výborně. Stejně tak je dobře, že si hráči nějaké góly dali. Určitě jim to trošku pomůže. Spokojený jsem byl ale se všemi hráči, i když bylo znát, že začínáme a ještě nám dělá problémy ta umělá tráva, což bylo viděti dnes v úvodu.

Oproti dřívějšku se nehrají dva zápasy v jeden den, aby každá jedenáctka odehrála celé utkání. Je to váš záměr?
Jde o to, že v lednu chceme tvrdě trénovat, a pokud by hráči odehráli celé utkání, tak by byla daleko větší únava a daleko větší riziko zranění.

Do Jihlavy odcházejí na hostování Václav Vašíček a Václav Tomeček. Chystají se v nejbližších dnech i další změny v kádru?
Těžko říct. Možná ještě k nějakým změnám dojde. Ale když nás opustí tito dva, tak nám zůstane 21 hráčů, protože Klesnil je stále zraněný. Ještě tak k jednomu odchodu by dojít mohlo, ale víc už ne, protože kádr chceme mít v tomto počtu.

Novým sportovním manažerem se stal Zdeněk Psotka. Stihli jste se už spolu pobavit o něčem z přestupové politiky?
Seděli jsme spolu před tréninkem v pátek asi hodinu, ale byla to spíš taková informativní schůzka ohledně hráčů, které máme. Nic konkrétního jsme ale ještě neřešili. Mělo by to přijít časem.