Dres by mohlo převléknout několik hráčů ze současného kádru kouče Pivarníka.

„Dva až tři hráči by měli odejít na hostování a spíš by to měli být ti, kteří na podzim byli v kádru," prozradil trenér Sigmy.

Největší zájem je ale právě o útočníky Varadiho s Vašíčkem, kolem kterých podle informací Deníku sondují situaci Brno, respektive Jihlava.

Ta by prý také ráda ulovila záložníka Václava Tomečka a testuje olomouckého odchovance Marka Šichora, jenž naposledy působil v třetiligovém Zábřehu.

Slovácko zase touží po útočníkovi Michalu Hubníkovi.

„Máme o něj zájem, jednání už probíhají," řekl tiskový mluvčí Slovácka František Uhříček.

Sigma však intenzivní jednání popírá.

„Zájem z jiných klubů o hráče SK Sigma Olomouc samozřejmě je, týká se to i Michala Hubníka. Michal má stále zelenou kartu k odchodu, jako měl před časem, když odešel na angažmá do Polska. V současné době se o Michala zajímá několik klubů. Pokud se ptáte konkrétně na Slovácko, tak to je jedním z nich, ale v současné době to není ve stavu nějakých intenzivních přestupových jednání," sdělil tiskový mluvčí hanáckého klubu Petr Pelíšek.

Pivarník: Přeji si hotového hráče, ústřední postavu

V mužstvu má zatím olomoucký realizační tým čtyřiadvacet hráčů do pole a tři brankáře. Novou tváří je obránce Ondřej Sukup, který přišel ze Znojma.

Trenér Pivarník by ještě rád jednoho stopera.

„Přál bych si hotového hráče, který přijde do základní sestavy a bude ústřední postavou mužstva. Pokud ale nepřijde, budu si muset poradit s tím, co tu máme," usmál se Roman Pivarník.

Z hostování se vrátili Jan Javůrek (Pardubice), Václav Vašíček (Znojmo), Václav Koutný a Adam Varadi (oba Senica).

První přípravné utkání čeká fotbalisty olomoucké Sigmy v sobotu. V Karviné v rámci Tipsport ligy narazí na třetiligovou Orlovou. Hraje se od 11 hodin na umělé trávě v areálu Kovony.

Kromě Sigmy a Orlové jsou v základní skupině D ještě domácí Karviná, Frýdek-Místek a Baník Ostrava.

SOUVISEJÍCÍ: Sigma zahájila přípravu s pěti novými tvářemi. Tady jsou