Trenér Pavel Hapal si do slovenského prvoligového FC Nitra vybral útočníky Aleše Chmelíčka (*1980) a Pavla Šultése (* 1985). Jediným hráčem, který se v 1. FC Slovácko hlásil na prvním tréninku, byl stoper Martin Hudec. „Je po artroskopii kolena, ale už se tam ukázal a domlouvá se na dalším programu regenerace. Měli tam jít také útočníci Chmelíček a Šultes. Tam je problém, protože dostali nabídku z Nitry, takže tam je to v jednání,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Olomouc Augustin Chromý.

„Uvidíme, jak se to vyvine. Slovácko má o oba zájem, Chmelíček se přitom s klubem už dohodl. Řekl, že tam chce jít, ale teď s nimi najednou přestal komunikovat. Slíbil, že tam nastoupí, nevím, v čem je problém,“ řekl Chromý.

Ze Sigmy odchází více hráčů. Záložník Radek Hochmeister ukončil hostování z Liberce, bratři Jiří a Daniel Barcalovi mají namířeno zpět do Hlučína, kam by měl odejít také obránce Radim Kopecký. Odejít by měl i Jan Schulmeister, kterého zkoušelo běloruské Dynamo Minsk. Radim König míří do Fulneku. Tomáš Řehák nejspíše do Rakouska. „Ale je to všechno stále v jednání,“ řekl Chromý.

Odchody se ale mohou týkat i hráčů, kteří začali přípravu s prvním týmem. „Juniorka bude skutečně juniorkou, budou tam hrát převážně mladší fotbalisté. Takže je možné, že po zúžení kádru půjdou někteří z těch, kteří začali přípravu s áčkem, na hostování. Třetí liga by pro ně byla málo,“ podotkl Chromý.

V jarní části druhé fotbalové ligy nastupovali za juniorku Sigmy pravidelně minimálně čtyři dorostenci. „A je nám jasné, že někteří z nich v této soutěži dokázali bez potíží obstát. Ve třetí lize už by se dál nezlepšovali, už je to pro ně moc nízká soutěž,“ řekl Chromý. „Takže budeme muset pečlivě posuzovat hráč od hráče, co by pro něj bylo nejlepší. Buď zůstanou, nebo půjdou hostovat do druhé ligy,“ uvedl Chromý.