„Je na čase, abych pověsil rukavice na hřebík, kopačky ne, protože ještě budu hrát za Kožušany,“ usmíval se spokojený Zdeněk Zlámal.

Pohárová desítka + poslední tango Bobbyho Zlámala, takový název nesla akce, na které se s profesionální kariérou brankáře loučil Zdeněk Zlámal a zároveň si Sigma Olomouc připomínala deset let od vítězství v poháru, když v roce 2012 porazila ve finále gólem Michala Vepřeka Spartu 1:0 a Zdeněk Zlámal tehdy stál mezi třemi tyčemi.

Na hřišti se objevila spousta známých bývalých ale i současných fotbalistů v čele s Janem Kollerem, který poločas odehrál a druhý odchytal.

Celé představení ale odstartoval syn Zdeňka Zlámala, který tátovi nasadil jesle a otevřel skóre. Následně se začal činit hlavně Michal Ordoš a Sigma vedla 5:3.

„Bylo super potkat se se všemi kluky. Některé jsem neviděl strašně dlouhou dobu,“ říkal Michal Ordoš.

Zdeněk Zlámal právě za Sigmu 2012 odchytal prvních dvacet minut, ve druhé půl hodině (hráno 2x30) se přesunul do záložní řady Bobby týmu.

A i on se prosadil, dokonce dvakrát a následně dvě minuty před koncem odmítl hattrick a srovnání na 5:5. V poslední šedesáté minutě však Bobby tým přeci jen srovnal a týmy se rozešly smírně 5:5.

O výsledek ale vůbec nešlo. Spíše o pobavení a diváci se bavili. Hrstka fanoušků Sigmy dokonce udělala pyroshow, ale nejvíce bavil svým vyprávěním historek do mikrofonu Petr Uličný.

„Chci poděkovat svým rodičům, kteří mě přivedli k fotbalu, ženě, dětem, kamarádům a spoluhráčům, že přišli. A také organizátorům, že připravili parádní akci. Samozřejmě také svým trenérům od mládí až po dospělost. Trenérovi Uličnému, se kterým jsem zažil v Olomouci nejkrásnější časy, kouči Pivarníkovi, který mě poslal na ten roh, ze kterého jsem vstřelil gól a splnil si dětský sen. A hlavně divákům,“ hodnotil Zdeněk Zlámal svoji rozlučku a zavzpomínal na branku, kterou v závěru utkání srovnával ještě jako brankář v dresu Bohemians na 2:2 proti Dukle Praha.

Na konci páteční rozlučky pak symbolicky pověsil rukavice na hřebík.

Bobby tým: Zdeněk Zlámal, Milan Švenger, Jan Koller, Michal Šmíd, Petr Nerad, Daniel Krch, Michal Papadopulos, Jan Káňa, Vilém Burian, Ondřej Bačo, Petr Tlustý, Lukáš Bartošák, Libor Žůrek, Lukáš Železník, Tomáš Novotný, Radek Šírl, Michal Hubník, David Rozehnal. Trenér: Roman Pivarník.

Sigma 2012: Zdeněk Zlámal, Martin Blaha, Tomáš Lovásik, Jiří Herbert Procházka, Václav Tomeček, Václav Koutný, Jan Schulmeister, Pavel Dreksa, Martin Kotůlek, Josef Mucha, Tomáš Hořava, Jakub Podaný, Marek Heinz, Michal Ordoš, Michal Vepřek, Tomáš Janotka, Aleš Škerle. Trenér: Petr Uličný.

Připomeňte si kariéru Zdeňka Zlámala:

Fotogalerie: Gólman Zdeněk Zlámal