Sigma na soupeře vlétla jako uragán s cílem odčinit nepovedené utkání z minulého týdne. Během deseti minut si vypracovali tři rohy a tři velmi dobré příležtosti ke vstřelení gólu.

Ordošovu pobídku z druhé minuty však Petr nedokázal lépe zpracovat. Akrobatický pokus Michala Hubníka o minutu později skončil metr vedle příbramské branky.

Krásnou akci předvedla Sigma v šesté minutě, Petr vyslal do křídla Ordoše, ten z první levačkou poslal do vápna jedovatý centr, který příbramská obrana srazila přímo k Hubníkovi. Olomoucký útočník však z malého vápna napálil jen brankáře Krbečka.

Domácí se dočkali v 11. minutě. Ordoš prodloužil centrovaný míč do vápna, kde sice nebyl žádný jeho spoluhráč, nicméně proti lobu obránce Nohýnka byl Krbeček zcela bezmocný.

„Nechtěli jsme dnes hrát kombinaci, naši středoví hráčik nemají ideální formu a také terén není optimální, chtěli jsme se prosadit dlouhou přihrávkou, protože vepředu máme hráče, kteří jsou schopní vyhrávat souboje. Měli jsme tam hned několik šancí kromě gólu, ale bohužel jsme je nevyužili,“ říkal trenér Zdeněk Psotka.

„Domácí se v úvodu snadno dostávali do naší obrany, protože jsme nehráli to, co jsme chtěli. Gól jsme si dali sami. Nohýnka asi doporučím do té rubriky co má televize ve zprávách. Frajer na konec,“ prohlásil trenér Příbrami Karol Marko.

Hanáky vedení uspokojilo a slušné tempo z úvodu zápasu opadlo.

Ve 30. minutě ještě Rossi narýsoval česko-brazilskou uličku, na níž si naběhl Hubník, ale také tento jeho souboj s Krbečkem skončil vítězstvím příbramského gólmana.

Pak už začali zlobit hosté. Při pohledné Pilíkově střele z voleje zachránil Sigmu výtečným zákrokem Lovásik, ale pět minut před půlí už Příbram také s přičiněním minely asistenta rozhodčího Zlámala vyrovnala.

Huňovu pumelici totiž zblokoval na zemi ležící spoluhráč, přesto se kopal roh. Hanácká obrana ho sice odvrátila, ovšem jen k Hušbauerovi, který z hranice pokutového území poslal míč do šibenice.

„Po tom úvodu jsem hráčům musel připomenout některé věci, aby si vzpomněli, co mají hrát. Pak už to bylo z našéí strany lepší,“ poznamenal kouč Marko.

Rozhodčí Hrubeš pak ve druhém poločase rozdělanou bramboračku zdárně dovařil. Nejprve místo faulu na Jirouše v pokutovém území spornou ruku příbramského útočníka a začal se utápět v kompenzacích.

Příbramskému kapitánovi Huňovi ukázal během dvou minut dvě žluté karty, hlavně agrsivní skluz do Rossiho vyvolal nevoli u olomouckého publika.

„Nebyl tam úmysl někoho zranit. Kontakt tam byl, ale nic velkého, stává se to. Mrzí mě spíš ta první karta, protože jsem dostal v tom souboji nakopáno,“ hlesl po utkání příbramský kapitán.

Sigmu postavilo vyloučení po trochu jalové čtvrthodině na nohy. Rossi a Ordoš ještě do šedesáté minuty se svými hlavičkami nepochodili. V 62. však Heidenreich na zadní tyči našel Šultese a ten vrátil Hanákům vedení. Za tři minuty přilétla do totožného prostoru další přihrávka a bylo to 3:1. Rozdíl byl jen v tom, že centroval Ordoš a Šultes zakončoval v pádu nohou.

„Nesmyslné vyloučení, myslím nesmyslné z naší strany ten zápas zlomilo. Do té doby bych řekl, že to byl remízový zápas,“ řekl kouč Příbrami k rozhodujícímu momentu utkání.

Souhlasil s ním i jeho protějšek Psotka: „Po tom vyloučení tam vznikl prostor pro kombinaci i postupnou rozehrávku. Výhoda jednoho navíc byla znát a umožnila nám dojít si pro vítězství.“

SK Sigma Olomouc – 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 11. vlastní Nohýnek, 62. a 65. Šultes – 40. Hušbauer. Rozhodčí: Hrubeš (5) – Zlámal, Tacina. ŽK: Huňa, Štochl. ČK: 57. Huňa. Divá­ků: 3378.Střely na branku: 7:4. Mimo: 8:6. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:12.

Sigma: Lovásik 2 – Janotka 3, Dreksa 3, Komárek 3, Heidenreich 3 – Bajer 3, Rossi 3 – Hubník 2 (89. Nuc), Ordoš 3, Petr 3 (83. Štěpán) – Šultes 3 (71. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.

Příbram: Krbeček 2 – Plašil 3, Nohýnek 4, Štochl 3, Pleško 3 – Hušbauer 2 (70. Rodrigues), Tarczal 3, Pilík 3 (70. Wágner), Huňa 5 – Klesa 4 (77. Fantiš), Jirouš 3. Trenér: Karol Marko.