Zatímco první polovina mužstva o utkání Tipsport ligy v Brně kvůli sněhové kalamitě přišla a musela vzít zavděk pouze modelovým zápasem, olomoucký duel s Hlučínem se hrál podle plánu.

Sigma začala aktivně a bylo znát, že fotbalisté po prvním týdnu dřiny vítají možnost zahrát si zase fotbal. Už po deseti minutách hry využil nedorozumění v obraně hostů Jakub Petr a přesným lobem vstřelil první branku Hanáků v roce 2010.

Z Olomouckých fotbalistů chuť po míči čišela, zato hráči Hlučína byli bez sebevědomí a npro branku Petra Drobisze, který se mezi tři tyče postavil poprvé od té doby, co od kladenského Procházky dostal osudný gól z poloviny hřiště, žádné nebezpečí neznamenali.

V 35. minutě Hanáci přidali druhou branku. Bajerův centrovaný míč si ve změti těl našel nevysoký Tomáš Nuc a milimetrově přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Ani pak se druholigista nijak zvlášť nezlepšil. Ke snížení mu pomohli sami domácí. Nuc chyboval a Škerle ve snaze napravit jeho zaváhání fauloval v pokutovém území Žižku. Javorek pak z penalty snížil na 2:1.

Po přestávce Sigma přešla do rozestavení 4-4-2 a soupeře už zdaleka tolik nepřehrávala. Jednak se do hry dostali hráči širšího kádru a také nejspíš začaly docházet síly.

Promrzlé obecenstvo tak zahřály jen dlouhatánské výhozy brankáře Bárty a Navrátilův pokus o lob po nedůrazném odkopu brankáře, který ovšem zpacifikoval hlučínská obrana.

Odměnu divákům, kteří ve psím počasí vydrželi až do konce, narýsoval zhruba deset minut před koncem Lukáš Bajer.

První jeho ránu ze střední vzdálenosti srazil ještě obranný val soupeře, Bajer si však míč znovu vybojoval a z pětadvaceti metrů poslal míč s mezistanicí na břevnu do hlučínské branky.

„Jsem hlavně moc rád, že jsme utkání mohli odehrát a chtěl bych poděkovat všem, kteří se o hřiště celé dva dny starali,“ začal pozápasové hodnocení kouč Hanáků Zdeněk Psotka.

„Chtěli jsme po hráčích, aby hodně pracovali, aby to splnilo kondiční trénink, což si myslím, že se podařilo. I proto jsme vyrotovali malý počet hráčů, aby ta zátěž pro ně byla co největší,“ dodal olomoucký kouč.

SK Sigma Olomouc - FC Hlučín 3:1 (2:1)

Branky: 10. Petr, 35. Nuc, 79. Bajer - 40. Javorek z pen. ŽK: Švrček (Hlučín).

Sigma: Drobisz (46. Bárta) - Nuc, Dreksa, Škerle, Machalický - Hořava, Bajer - Navrátil (55. Koutný), Petr, Vašíček (63. Nekuda) - Hubník (70. Hajčík). Trenér: Zdeněk Psotka.

Hlučín: Hampel - Bartošák, Žižka, Švrček, Mozol, Javorek, Koubek, Sokol, Dohnálek, Čelůstka, Hrtánek (Andrýsek, Poštulka, Šupolík, Dzierziga, Bruno, Brunclík).